Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Po Maribore zrušili Sestriere, stop 4 súťažiam v 4 discíplínach

TASR|Publikované 30. jan 2011 o 10:22

Víkendové podujatie Svetového pohára zjazdárok v talianskom stredisku Sestriere pre zlé poveternostné podmienky kompletne zrušili. Pred dvoma týždňami takto stopli preteky v Maribore.

SESTRIERE.

Z kalendára Svetového pohára žien tak zrejme nadobro vypadnú štyri súťaže v štyroch rôznych disciplínach. V Slovinsku to boli slalom a obrovský slalom, v Taliansku teraz zjazd a superkombinácia.

V tejto súvislosti je zaujímavé, že medzitým sa minulý piatok v Cortine d'Ampezzo uskutočnila náhrada pretekov v piatej alpskej disciplíne, super-G z decembrového St. Moritzu. Ani v tomto prípade však nebolo všetko jednoduché, lebo pôvodne sa súťaž nepodarilo na prvý pokus nahradiť pred Vianocami vo Val d'Isere...

Osud zjazdu a superkombinácie zo Sestriere sa zdá byť spečatený, podobne ako slalomových pretekov z Mariboru. Ako FIS na základe analýzy organizátorov a jury uvádza vo svojom stanovisku, prognózy sneženia v Sestriere sú až do utorňajšieho rána, čo výrazne znižuje viditeľnosť na trati. Preto sa ruší aj na pondelok preložená superkombinácia a keďže najbližšia súťaž SP je už v piatok, do MS sa náhrada nestihne.

V nemeckom Zwieseli je síce v prípade úspešného uskutočnenia piatkového obrovského a sobotňajšieho špeciálneho slalomu v rezerve ešte nedeľa, ale na Arberi nie je homologizácia pre zjazd a super-G a teda ani pre superkombináciu. Navyše v Ga-Pa je na MS už v utorok na programe super-G žien.

Po šampionáte ide kolotoč SP v rýchlom tempe. V priebehu necelých troch týždňov sa má v troch rôznych strediskách odjazdiť 7 súťaží a ihneď nasleduje finálový týždeň s redukovaným štartovým poľom najlepších v každej zo štyroch špeciálnych disciplín.

Súvisiace články