Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po Liptovskom Mikuláši bol tréner Spišiakov viac spokojný s výsledkom ako hrou, proti Skalici to bolo opačne

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves V piatok trinásteho v poradí trinástom zápase hokejovej extraligy si nováčik zo Spišskej Novej Vsi pripísal do tabuľky prvý bod za

nerozhodný výsledok 3:3.

"Z môjho pohľadu Liptovský Mikuláš, Skalica, Žilina, Martin, Poprad a my budeme bojovať o umiestnenie v spodnej časti tabuľky. Na Liptov sme cestovali s tým, že je to mužstvo, proti ktorému sa pokúsime zabodovať, čo sa nám aj podarilo. Aj keď sme si pripísali do tabuľky prvý bod, nemali sme s kolegom Danišom dobrý pocit z tohto súboja. Nehrali sme dobre, vyrobili sme množstvo chýb. Domáci tiež nemali najlepší deň, nakoniec sme mohli vyhrať, ale na druhej strane aj prehrať," zhodnotil vystúpenie svojich zverencov v Liptovskom Mikuláši tréner Spišiakov Vladimír Klinga.

Hneď na úvod má extraliga rýchly sled stretnutí a už v nedeľu podvečer sa na zimnom štadióne za Hornádom predstavila Skalica. Zaujímavosť tohto súboja bola konfrontácia dvoch bývalých trénerskych kolegov majstra a učňa Jána Faitha a Vladimíra Klingu.

"Proti Skalici sme chceli v domácom prostredí zabodovať a potvrdiť, že ten bod z Liptova nebol získaný náhodne. Podali sme doteraz najlepší výkon v extralige. V závere sme sa však opäť nevyhli zbytočných chýb v obrannej fáze. Už mám trošku lepší pocit po tomto zápase, hrali sme to, čo sme chceli. Rozhodujúci bol gól na 2:2, ktorý sme inkasovali zbytočne. Gól na 3:2 po buly, tam sa niet o čom baviť. My vyhráme buly a náš bek zaspí. Škoda sóla Petra Filipa, ktorý keby ho presne zakončil, kandiduje na gól roka," dodal na margo zápasu so Skalicou V. Klinga.

Pred nástupom na poslednú tretinu sa narýchlo pozdravili tréner hostí Ján Faith a domáci kapitán Peter Filip. Hlavne posledne menovaný bol v nedeľu večer najčastejšou témou pozápasových rozhovorov. Jeho úžasné sólo za stavu 2:2, ako už spomínal tréner Klinga, keby malo gólové zakončenie, mohlo by kandidovať na gól roka. Kapitán Spišiakov prešiel všetko čo mu stálo v ceste, vychutnal si gólmana Lipovského, ale v rozhodujúcom momente tesne minul prázdnu bránu. Obrovský potlesk na otvorenej scéne pre Petra Filipa bol zaslúžený.

"Týmto gólom som mohol rozhodnúť o víťazstve v náš prospech, nakoniec sa to otočilo proti nám. Je to podobná chyba, ako keď urobí obranca resp. brankár, keď inkasujeme gól," skonštatoval kapitán HK VTJ Spišská Nová Ves Peter Filip.

Dnes sa predstaví nováčik zo Spiša v Trenčíne.

"Pred Trenčínom nemáme veľké oči. Budeme sa snažiť zabojovať a urobiť dobrý výsledok," dodal na záver P. Filip.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.