Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po Liptovskom Mikuláši bol tréner Spišiakov viac spokojný s výsledkom ako hrou, proti Skalici to bolo opacne

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves V piatok trinásteho v poradí trinástom zápase hokejovej extraligy si novácik zo Spišskej Novej Vsi pripísal do tabulky prvý bod za

nerozhodný výsledok 3:3.

"Z môjho pohladu Liptovský Mikuláš, Skalica, Žilina, Martin, Poprad a my budeme bojovat o umiestnenie v spodnej casti tabulky. Na Liptov sme cestovali s tým, že je to mužstvo, proti ktorému sa pokúsime zabodovat, co sa nám aj podarilo. Aj ked sme si pripísali do tabulky prvý bod, nemali sme s kolegom Danišom dobrý pocit z tohto súboja. Nehrali sme dobre, vyrobili sme množstvo chýb. Domáci tiež nemali najlepší den, nakoniec sme mohli vyhrat, ale na druhej strane aj prehrat, zhodnotil vystúpenie svojich zverencov v Liptovskom Mikuláši tréner Spišiakov Vladimír Klinga.

Hned na úvod má extraliga rýchly sled stretnutí a už v nedelu podvecer sa na zimnom štadióne za Hornádom predstavila Skalica. Zaujímavost tohto súboja bola konfrontácia dvoch bývalých trénerskych kolegov majstra a ucna Jána Faitha a Vladimíra Klingu.

"Proti Skalici sme chceli v domácom prostredí zabodovat a potvrdit, že ten bod z Liptova nebol získaný náhodne. Podali sme doteraz najlepší výkon v extralige. V závere sme sa však opät nevyhli zbytocných chýb v obrannej fáze. Už mám trošku lepší pocit po tomto zápase, hrali sme to, co sme chceli. Rozhodujúci bol gól na 2:2, ktorý sme inkasovali zbytocne. Gól na 3:2 po buly, tam sa niet o com bavit. My vyhráme buly a náš bek zaspí. Škoda sóla Petra Filipa, ktorý keby ho presne zakoncil, kandiduje na gól roka, dodal na margo zápasu so Skalicou V. Klinga.

Pred nástupom na poslednú tretinu sa narýchlo pozdravili tréner hostí Ján Faith a domáci kapitán Peter Filip. Hlavne posledne menovaný bol v nedelu vecer najcastejšou témou pozápasových rozhovorov. Jeho úžasné sólo za stavu 2:2, ako už spomínal tréner Klinga, keby malo gólové zakoncenie, mohlo by kandidovat na gól roka. Kapitán Spišiakov prešiel všetko co mu stálo v ceste, vychutnal si gólmana Lipovského, ale v rozhodujúcom momente tesne minul prázdnu bránu. Obrovský potlesk na otvorenej scéne pre Petra Filipa bol zaslúžený.

"Týmto gólom som mohol rozhodnút o vítazstve v náš prospech, nakoniec sa to otocilo proti nám. Je to podobná chyba, ako ked urobí obranca resp. brankár, ked inkasujeme gól, skonštatoval kapitán HK VTJ Spišská Nová Ves Peter Filip.

Dnes sa predstaví novácik zo Spiša v Trencíne.

"Pred Trencínom nemáme velké oci. Budeme sa snažit zabojovat a urobit dobrý výsledok, dodal na záver P. Filip.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.