Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Po Košiciach idú Prešovčania do Nemecka a Poľska

Sportnet|Publikované 13. aug 2012 o 22:00

Tri prípravné zápasy odohral slovenský hádzanársky majster v rozpätí štyroch dní.

Dva so slovenskými extraligistami z Michaloviec a Košíc, jeden medzinárodný, s poľským tímom Stal Mielec.

PREŠOV. Dva zápasy so slovenskými súpermi sa z technických príčin hrali za zatvorenými dverami Mestskej haly, domovskom stánku prešovských hádzanárov.

Medzinárodný duel Tatrana Prešov s v minulom ročníku bronzovým Stalom Mielec sledoval v hľadisku už značný počet skalných fanúšikov zeleno – bielych.

Tréner osemnásobného slovenského hádzanárskeho majstra Djordje Rašič dal v troch domácich prípravných dieloch priestor všetkým hráčom širšieho kádra. Pravda, s výnimkou brankára Krupu a Drobňáka, ktorí sú ešte na listine maródov.

Po dlhších pauzách sa na ihrisko dostali aj donedávna rekonvalescenti Tumidalský, Marušák, z novicov zranenie si doliečujúci Petro.

Proti Košiciam, na základe ústretových postojov trénerov oboch klubov, si dvadsať minút na palubovke odkrútili aj šiesti, s Tatranom Prešov zmluvne viazaní dorastenci, Vernarský, S. Orlovský, Michniewicz, bratia J. a L. Urbanovci, Šterbinský.

Dnes od 18. hodiny čaká zverencov D. Rašiča prípravný zápas v Košiciach s tamojším 1. MHK. Koncom týždňa sa výprava Tatrana Prešov opäť vydá na cestu do Nemecka.

Od 18. do 19. augusta bude slovenský majster účastníkom medzinárodného turnaja v Chemnitzi. Okrem turnajových zápasov má Prešov v pláne odohrať aj prípravné stretnutia s Hermsdorfom a Lipskom.

V stredu 22. 8. sa potom Prešovčania presunú na turnaj v poľskom meste Kielce, na ktorom štartujú okrem nich a usporiadajúceho klubu Vive Targi Kielce aj francúzsky Dunkerque a švédsky Sävehof.

Preladili na technicko-taktickú stránku

„Najťažším z troch minulotýždňových súperov bol určite Stal Mielec,“ konštatoval po treťom prípravnom víťazstve v domácom prostredí tréner Tatrana Prešov D. Rašič.

„V niektorých momentoch hralo mužstvo, aj napriek tomu, že na zápasy nastupovalo po náročných predpoludňajších tréningoch, ozaj výborne. Ako trebárs v úvode stretnutia s Mielcom, v ktorom po šiestich minútach viedlo 5:0. Potom sú ale aj slabšie fázy, s chybami. Stále sme však v príprave. Preto ešte nie sme vo vrcholnej forme. To ani neočakávam. Ak by som to mal vyjadriť percentuálne, tak herne ideme na takých šesťdesiat percent. Do konca minulého týždňa sme hlavný dôraz kládli na fyzickú stránku, o čosi menší na hernú. Nuž a od začiatku tohto týždňa na hernú nadviaže aj taktická stránka. Samozrejme, v menších objemoch bude na programe aj kondička. Hlavné gro ale bude spočívať na technicko–taktických variantoch. Postupne stúpa i sila našich súperov v prípravných stretnutiach. Zámerne, pretože formu ladíme na prvý vrchol novej sezóny. Tým je kvalifikačný turnaj o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov v rumunskej Konstanci. Dnes si niečo vyskúšame v Košiciach. V Nemecku a v Poľsku nás potom preveria ďalší silní zahraniční súperi.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.