Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po Košičanoch prídu do Tatran handball aréne Francúzi

Sportnet|Publikované 9. nov 2006 o 23:00

Prešov "Niektorí hráči boli až príliš psychicky a fyzicky uťahaní, takže aj preto po prestávke nastali v našej zostave nejaké zmeny," okrem iného

povedal bezprostredne po v stredu predohrávanom stretnutí desiateho kola hádzanárskej extraligy tréner Tatrana Prešov Roman Lamač. Východniarske derby Prešova s Košicami (26:21) úrovňou síce zvlášť nenadchlo, no držalo divákov v napätí do samého konca. Súboj tradičných rivalov mal dva rozdielne polčasy. V prvom, od piatej minúty hru režíroval hosťujúci tím. Košičania trestali nepresnosti Prešovčanov v útoku a v koncovke a z kontier potom ťažili. Polčas napokon hostia vyhrali 13:10. Po zmene strán sa karta obrátila. V úvodnej desaťminútovke domáci skóre otočili a v 40.min. viedli 16:13. Hostia v druhom polčase dali prvý gól až po jedenástich minútach Petraškom...

Na zvrate vo vývoji zápasu mali podiel aj mladíci v zeleno - bielom Michal Durilla a Adam Mazúr. A taktiež výborne chytajúci Dušan Bakša, ktorý zatienil náprotivkov Olejára aj Paula. Po záverečnom hvizde sme oslovili M. Durillu, ktorý v úvode druhej časti dal tri góly a "zariadil" aj pokutový hod, ktorý s istotou premenil Huňady. "Som nesmierne rád, že mi to takto vyšlo. Naviac, v derby a v čase, kedy naše mužstvo prehrávalo. O to je radosť z výkonu i konečného rezultátu väčšia. Nakoniec, bolo už načase, aby som sa v takomto svetle ukázal aj v extraligovom tíme," podotkol M. Durilla (na snímke pri streľbe). Tomuto hráčovi dávali tréneri príležitosti aj predtým. Za pár minút čo bol na ihrisku sa vždy prezentoval veľkou snahou. Dostával sa aj k zakončeniu, lenže mnohokrát "hasil" aj v jasných pozíciách... "Ono je to vždy o tom, ako sa striedajúci hráč chopí prvej príležitosti po príchode na ihrisko. Veľa som toho predtým neodohral. Teraz som šiel do druhého polčasu s dôverou trénera. Nuž a keď mi vyšla prvá akcia, prvý strelecký pokus, hneď sa mi hralo lepšie." Vstúpiť do zápasového diania v domácom prostredí a v čase, kedy mužstvo prehráva, nie je jednoduché ani pre skúsenejších hádzanárskych harcovníkov. Netriasli sa vám kolená pri vstupe na palubovku? "Triasť, to hádam ani nie. Ale som rád, že to dobre vypálilo."

Rád by bol pri tom aj zajtra...

Prešov - Myslíte si, že výkonom v zápase s Košicami ste vybojovali nomináciu na zajtrajší odvetný zápas Pohára EHF s francúzskym Dunkerque HB Grand Littoral? "Samozrejme, nominácia poteší, ale tá závisí na rozhodnutí trénera. Keďže však Rado Kozlov a Mišo Urban sú zranení, reálna šanca tu je," mieni M. Durilla, ktorému sme otázku adresovali.

Predpredaj na Dunkerque dnes končí

Prešov Stretnutie 1.kola Pohára EHF Tatran Prešov Dunkerque HB Grand Littoral otvorí dvojica rozhodcov zo Srbska Nebojsa Grkovič a Zoran Tijanič (delegát Željko Krajc z Chorvátska) v sobotu 11. novembra o 18.hodine. Prešovčania v boji o postup spoliehajú na podporu svojich fanúšikov, ktorí vedia v Tatran handball aréne vytvoriť skvelú búrlivú kulisu. Od stredy boli vstupenky na zápas s mužstvom z krajiny úradujúcich majstrov Európy v predpredaji a podľa našich informícií sa slušne míňali. Záujemcovia o duel slovenského a francúzskeho zástupcu v druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaži si lístky v predpredaji môžu zadovážiť už len dnes v čase od 13.do 18.h u správcu THA J. Sotáka. Nuž a tí, ktorí to nestihnú ani dnešný predajný termín, musia spoliehať, že nejaké vstupenky ešte ostanú v pokladniciach pred sobotňajším zápasom. Permanentné a voľné vstupenky platia aj na zápas Pohára EHF.