Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Po hlohoveckých singloch košické dvojice a trojice

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 00:00

Košice Týždeň po majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v nohejbale v Hlohovci sa v telocvični DPMK na Bardejovskej 6 v Košiciach uskutočnia

majstrovstvá Slovenska mužov dvojíc a trojíc. Predstaví sa na nich osem trojíc, súťaž tejto kategórie začína v sobotu od 11.00 hod. Osem dvojíc bude na palubovke bojovať v nedeľu, so začiatkom o 10.hodine.

Najväčšími favoritmi sú hráči domáceho NK DPMK Košice (Patrik a Martin Perunovci, Ján Chovan, nezabúdajme na Štefana Forraia či Mariána Žigalu), nakoniec dépeemkárom patrili oba tituly aj v minulom roku (P. a M. Perunovci s Chovanom v trojiciach, Forrai a P. Perun v dvojiciach).

Hlovecký šampionát priniesol celú sériu prekvapení. Obhajca titulu Marián Žigala z DPMK Košice skončil až tretí, ďalší horúci favorit, jeho klubový kolega Štefan Forrai, dokonca až siedmy, titul patrí Humenčanovi Marekovi Tomčišákovi (ŠK Laborec Humenné), ktorý vo finále zvíťazil 2:0 nad Jánom Chovanom. Šampionát tak naznačil, že slovenská špička v singloch sa rozrastá a stúpa i kvalita. Uvidíme, ako dopadnú dvojice a trojice, aj keď favorizovaná pozícia Perunovcov vyznieva dosť jasne...

Pre slovenských reprezentantov bude v poradí už 28. nohejbalový šampionát poslednou významnejšou previerkou pred novembrovými MS v Maďarsku.

Súvisiace články