Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po exhibícii v Trutnove čaká zajtra tvrdý oriešok

Sportnet|Publikované 14. nov 2006 o 23:00

Košice Už zajtra o 18. hodine sa basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice predstavia prvýkrát na domácej palubovke v zápase európskeho Pohára FIBA, keď

privítajú ruské Dinamo Moskva. Premiérové vystúpenie v súťaži majú už východniarky za sebou, keď v českom Trutnove triumfovali hladko 99:55.

Cestou zo stretnutia v Trutnove sa Košičanky zastavili v Myjave, kde zohrali extraligový duel a až potom sa vrátili domov. V Čechách hrali vo štvrtok, na kopanice dorazili v piatok okolo štvrtej a už o hodinu hrali ďalší zápas. Myjavu síce zdolali hladko 101:50, ale predsa len museli pri takto nabitom programe v tomto súboji cítiť únavu. "Iste, že bolo cítiť veľkú únavu. Mali sme v nohách zápas z predchádzajúceho dňa a aj cestu, ktorá bola dosť úmorná. Bolo to teda trošku náročné," vraví rozohrávačka K Cero V.O.D.S. Monika Barényiová (na snímke).

Ligový duel v Myjave bol však iba povinnou jazdou, oveľa dôležitejšie bolo predchádzajúce vysoké víťazstvo o 44 bodov v Trutnove. "Verili sme, že tam vyhráme, ale nie až takým vysokým rozdielom. Zahrali sme si skoro všetky, po dobrom úvode z nás všetko spadlo a potom to už šlo. Len občas v druhom polčase, keď súperky začali sťahovať, to bolo trošku nervózne, ale to sme rýchlo zastavili. Inak sa ten zápas dá označiť za pohodový, ku koncu miestami až za exhibičný."

Monika Baréniová má na Trutnov výborné spomienky. Pred dvoma rokmi sa tieto dva celky stretli v základnej skupine Euroligy a ich vzájomný duel pod Krkonošami bol rozhodujúci v otázke postupu do play-off. Bolo to stretnutie, v ktorom víťaz berie všetko a porazenému ostanú len oči pre plač. Výhoda domáceho prostredia stavala do úlohy mierneho favorita Trutnovčanky, no Košičanky sa vypli k výbornému výkonu, zvíťazili a postúpili ďalej. Barényiová v tom zápase žiarila a výraznou mieru pomohla k rozhodujúcej výhre. Z palubovky vtedy vygumovala kľúčovú rozohrávačku Trutnova Michaelu Uhrovú (dnes hráčku Ružomberka). "Samozrejme, že sa teraz po príchode do Trutnova vynorili spomienky na vtedajší zápas. Hneď každý vravel ty si tu hrala dobre. Musím povedať, že aj tentoraz sa mi v Trutnove hralo v pohode."

Barényiová sa do Košíc vrátila len pred sezónou, rovnako prišli do tímu dve nové legionárky McCarvillová i Branzovová. Podľa výsledku z Trutnova sa však zdá, že družstvo už našlo na ihrisku spoločnú reč. "Už si celkom rozumieme, i keď občas sa stane, že sa nepochopíme. Postupne sa to však zdokonaľuje a myslím, že každým zápasom sa to zlepšuje," hovorí skúsená basketbalistka.

Úspešne zvládnutý prvý krok v Pohári FIBA mohol Košičankám pozdvihnúť sebavedomie pred ďalšími bojmi. Dobrý vstup je totiž vždy nesmierne dôležitý. "Výsledok z Trutnova je pre nás povzbudením, ale nesmieme zaspať na vavrínoch, lebo teraz nás čakajú ťažší súperi Dinamo a litovské Marijampole." Zajtrajší protivník, moskovské Dinamo je pasované do úlohy jasného favorita skupiny. Jeho káder je nabitý, sú v ňom okrem iného ruská reprezentantka Vodopjanová, Slovákom dobre známa lotyšská hviezda Jekabsoneová, či dve kvalitné Američanky. "Dinamo je stále silné, pred dvoma rokmi sme s ním hrali v Eurolige. Neviem, ako sa im pozmenil káder, ale určite nie je slabší. Myslím si však, že v našej situácii by sme mohli prekvapiť. Každopádne, budeme sa o to snažiť," sľubuje M. Barényiová.

Dinamo naznačilo veľmi razantne svoju silu hneď v prvom vystúpení v Pohári FIBA, keď v piatok doma rozstrieľalo litovské Arvi Marijampole 100:52. Slovenský majster je však napriek tomu odhodlaný hrať s ním v domácom prostredí vyrovnanú partiu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.