Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Po elitnej tridsiatke je v super G na čele Vonnová

SITA|Publikované 7. dec 2011 o 19:29

Po odjazdení elitnej tridsiatky lyžiarok v pretekoch v super G v rámci Svetového pohára v alpských disciplínach v Beaver Creeku je na čele Lindsey Vonnová.

BEAVER CREEK. Po odjazdení elitnej tridsiatky lyžiarok v stredajších pretekoch v super G v rámci Svetového pohára 2011/12 v alpských disciplínach v americkom Beaver Creeku je na čele domáca reprezentantka USA Lindsey Vonnová.

V slnečnom, ale mrazivom počasí (-10° C) zvládla technicky náročnú 1940 m dlhú trať s celkovým prevýšením 520 m, na ktorej bolo postavených 39 bránok, za 1:10,68 min.

Druhá Fabienne Suterová zo Švajčiarska zaostáva za ňou o 37 stotín sekundy, bronzová pozícia aktuálne patrí Rakúšanke Anne Fenningerovej, ktorá bola o ďalšie štyri stotiny sekundy pomalšia.

Bronzová medailistka z minuloročných zimných olympijských hier v kanadskom Vancouveri a majsterka sveta z roku 2009 v tejto disciplíne 27-ročná Vonnová naďalej potvrdzuje svoju suverenitu. Vykročila za svojím piatym prvenstvom v tejto sezóne, štvrtým v rade, celkovo 46. v kariére, čím by sa v historických tabuľkách v počte triumfov v pretekoch SP dotiahla na tretiu najúspešnejšiu lyžiarku Rakúšanku Renatu Götschlovú. V hornej časti trate urobila síce hrubú chybu a mala problémy to ustáť, dolnú polovicu však zvláda famózne.

Preteky v týchto chvíľach ešte pokračujú, na štarte je celkovo 54 zjazdárok. Slovensko nemá zastúpenie. Agentúra SITA vydá oficiálne výsledky bezprostredne po dojazde poslednej pretekárky do cieľa.

ico

Výsledky - super G - po elitnej tridsiatke:

1. Lindsey Vonnová (USA) 1:10,68 min, 2. Fabienne Suterová (Švaj.) +0,37 s, 3. Anna Fenningerová (Rak.) +0,41, 4. Martina Schildová (Švaj.), +0,90, 5. Andrea Fischbacherová (Rak.) +1,23, 6. Fränzi Aufdenblattenová (Švaj.) +1,24

Súvisiace články