Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Po dvojmesačnom výpadku sa R. Rakovský necítil najlepšie

Sportnet|Publikované 13. dec 2006 o 00:00

Michalovce - Vrátil sa! Ústredná postava prvoligových basketbalistov Michaloviec Roman Rakovský sa po dvojmesačnej prestávke vrátil do zostavy 1. BK,

za ktorý nastúpil v oboch víkendových stretnutiach základnej časti proti Žiline (78:94) a Prievidzi (74:99). Keďže Zemplínčania natiahli svoju neúspešnú sériu pred vlastným obecenstvom na štyri stretnutia, čo je v ostrom kontraste s ich cieľom postúpiť do prvej štvorky, zaručujúcej účasť medzi najlepšími ôsmimi prvoligistami a zároveň istú záchranu aj pre budúci ročník.

Roman Rakovský bol jedným z minima hráčov, ktorí ostali v kádri 1. BK z vlaňajška. Úvod tohto ročníka mu vyšiel famózne, v priemere súkal na jedno stretnutia viac ako 30 bodov. Už dávnejšie sa rozhodol, že po skončení vysokoškolských štúdií skúsi šťastie v zahraničí. Nie však ako basketbalista. Zamieril do metropoly Severného Írska Belfastu a zaradil sa do riadneho pracovného života. "Na Britských ostrovoch som pobudol dva mesiace, pracoval som v troch rôznych profesiách. Na loptu a kôš som nemal čas ani len pomyslieť. Aj preto, keď som sa pred vyše týždňom vrátil, mal som problém trafiť kôš. O fyzickej kondícii radšej pomlčím...," konštatoval syn trénera michalovských basketbalistov.

Roman Rakovský pred víkendovými súbojmi so Žilinou a Prievidzou, najväčšími favoritmi súťaže, absolvoval so spoluhráčmi iba tri tréningy, po ktorých si zaspomínal na to, ako bolí svalovica... "To je prirodzené a pochopiteľné, aj keď nepríjemné. Môj herný prejav tým bol jasne poznačený. Napriek tomu som bol proti Žiline s devätnástimi bodmi našim najlepším strelcom, s Prievidzou som zaznamenal iba deväť bodov, ale to sa dalo čakať. Únava bola nad moje sily. Trošku ma mrzí, že som odišiel v čase svojho herného výkvetu, ale rozhodnutie skúsiť prácu v zahraničí rozhodne neľutujem," doplnil 24-ročný odchovanec michalovského basketbalu.

1.BK čaká 14. januára 2007 posledný zápas základnej časti v Banskej Bystrici a pikantériou je, že to bude priamy súboj o postup... "Pod Urpínom to bude súboj - kto z koho. Napriek tomu, že náš káder je oproti minulej sezóne značne oslabený, trúfame si na Štiavničkách uspieť. Uplynulé štyri sezóny sme zakaždým postúpili a veríme si aj tentoraz. Predpokladám, že v priebehu mesiaca by som sa mohol dostať do formy a keď k tomu prirátam návrat srbského pivota Marinku Svitlicu, naše šance na úspech stúpajú," dodal R. Rakovský.

Súvisiace články