Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po dvoch "zemiakových" medailách túži Šarišanka po ozajstnom kove

Sportnet|Publikované 6. sep 2002 o 22:00

Prešov - Úvodnými stretnutiami začína dnes nový ročník prvej hokejovej ligy žien. ŽHK 2000 Šarišanka Prešov, v minulej sezóne v konečnej tabuľke

štvrtý, štartuje na domácom ľade. A hneď v derby s tradičným súperom zo Spišskej Novej Vsi. Šarišanka so Spišankou si skrížia hokejky na prešovskom zimnom štadióne dnes o 19,30 hodine.

"Súperi sa mali možnosť v príprave "oťukať"", vraví tréner Šarišanky Jaroslav Sabol. "Vo vzájomných zápasoch sme sa stretli trikrát." Aká je teda "prípravná" bilancia týchto súperov? "Vyrovnaná. V prvom zápase v Prešove sa zrodila remíza 4:4, v odvete na Spiši sme vyhrali 6:2 a na následnom turnaji v Spišskej Novej Vsi prehrali zase 2:5. Takže dnes to i z tohto aspektu bude zaujímavé derby. Hráme však doma a vynasnažíme sa dokázať, že predsa len o niečo lepšia je Šarišanka." K akým zmenám došlo v kádri ŽHK 2000 Šarišanka Prešov po minulom ročníku? "K dosť podstatným. Reprezentantka Fecková sa ešte nerozhodla, či bude za Prešov hrať. Minimálne v tejto sezóne si dáva pokoj od hokeja Anderková a zrejme aj Piskurová s Pankuchovou ju budú nasledovať. Našťastie sa nám podarilo do družstva dotiahnuť Veličkovú z Farmakolu Prešov, z Košíc prišla Jurčová. Do kádra pribudla i Stašová a rokujeme i o angažovaní ďalšej Košičanky Bartákovej." Aké sú ambície Šarišanky v tejto sezóne? "Naše ciele sú jasné. Po dvoch sezónach, kedy sme skončili na štvrtom mieste, chceme konečne zaveliť do útoku na medaily."

Káder a realizačný tím ŽHK 2000 Šarišanka Prešov na sezónu 2002/2003: Brankárky: Frantová, Kepešová. Obrankyne: Ed. Raková, Hrišková, Jurčenková, Knutová, Šalatová, Gdovinová, Tvaružková. Útočníčky: Lempeľová, Štofaníková, Mihályová - Jurčová, Sabolová, Veličková - Balogová, Er. Raková, Kolcunová - Buchová, Hamborská, Stašová. Prezident klubu: Stanislav Baloga. Tréner: Jaroslav Sabol. Asistenti trénera: Július Orgonáš, František Topľanský. Lekár: MUDr. Roman Timko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.