Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po dvoch rokoch je Jaromír Dragan opäť najväčšou oporou a ťahákom pred divákov v Gelnici

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Gelnica - Meno Jaromír Dragan netreba hokejovým fanúšikom nejako zvlášť predstavovať. Narodil sa 14.9.1963 v Liptovskom Mikuláši. Obliekal dresy

mužstiev Liptovský Mikuláš, Topoľčany, Zvolen, Slovan Bratislava a VSŽ Košice. Štartoval na ZOH 1992 a 1994. V Albertville získal bronzovú medailu, v Lillehammeri - 6. miesto. V súčasnosti tento skúsený gólman si odskočí z neďalekých Košíc pomôcť účastníkovi druhej hokejovej ligy Slovanu Gelnica.

Naposledy ste chytali v gelnickom drese v Spišskej Novej Vsi proti STEZ- u v januári 2001, kam potom viedli vaše hokejové chodníčky?

"Teraz momentálne trénujem v Košiciach brankárov a hokejovú prípravku 4. a 5. ročník."

Čo zvážilo, že ste si opäť obliekli brankársku výstroj a postavili sa do brány?

"Trošku sa treba aj hýbať. Dva roky nerobiť to človek, ktorý je na to zvyknutý pociťuje. Potreboval som to."

Ak by ste dostali ponuku z prvej ligy, alebo aj z najvyššej hokejovej súťaže, trúfali by ste si?

"Teraz by som nestačil, lebo nemám nič natrénované. Časom by sa možno ukázalo, ale dôležitá je aj motivácia. Hrať v prvej lige je asi tak motivujúce, ako v Gelnici druhú. Extraliga je už o niečom inom."

Okrem Gelnice je už jediným mužstvom v regióne extraligový nováčik zo Spišskej Novej Vsi. Sledujete okrem výkonov Košičanov aj Spišiakov, v ktorých drese ešte donedávna pôsobili vaši spoluhráči Liba a Veselovský?

"Ťažko hodnotiť, lebo Spišská Nová Ves s tým mužstvom, ktorý má podáva primerané výsledky. Košice majú káder nabitý kvalitnými hokejistami."

Prezident hokejového klubu Slovana Gelnica uviedol, že novú sezónu začínajú s prázdnou kasou. Ako vnímate skutočnosť, že v krajine majstrov sveta niet peňazí na hokej?

"Z môjho hľadiska je to ťažko hodnotiť. Zoberme si aj druhú stránku veci. Sme krajina majstrov sveta a nefunguje nám zdravotníctvo, nefunguje nám školstvo. Najprv musíme mať v poriadku základné veci. Všetci dobre vieme, kde je chyba. Ryba smrdí od hlavy."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.