Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Po dvoch prehrách už musíme vyhrať, hovorí M. Farkašovský

Sportnet|Publikované 17. nov 2006 o 23:00

Košice - Hádzanárska extraliga mužov pokračuje počas víkendu stretnutiami 11. kola, v ktorom dal žreb dohromady dvojicu východniarov. Tých v tabuľke

delí iba niekoľko bodov. Košičania, ktorí vstúpili do sezóny celkom dobre, sa v jej odvetnej časti akosi nevedia presadiť a v dnešnom stretnutí hostia sečovských policajtov. Tí pod taktovkou nového trénera Štefana Rapáča podávajú solídne výkony a potrápili už nejedeného z favoritov.

"Sečovce boli aj sú nepríjemným súperom pre Košice a predpokladám, že takto sa prejavia aj v najbližšom zápase. Aj preto, že niektorí hráči pôsobili u nás a poznajú niektoré naše signály. Vieme, že policajti sú veľmi zdatní hlavne v domácom prostredí, o čom sme sa presvedčili v prvom stretnutí na ich palubovke, kde sme iba remizovali," hovorí košická ostrá spojka Martin Farkašovský, ktorý sa po zranení snaží naskočiť do rozbehnutého extraligového vlaku. Košičanom chýbali jeho góly a verme, že v najbližšom stretnutí sa stredná spojka presadí.

Po predchádzajúcich dvoch prehrách, s úradujúcim majstrom Považskou Bystricou a Prešovom čaká na hádzanárov 1. MHK Košice relatívne slabší súper Sečovce, ktoré im však už neraz dokázali poriadne skomplikovať život. Dnešné derby dvojice východniarov v metropole východu, ktoré sa začína o 18.00 h, sľubuje zaujímavý a rušný zápas. V ňom pôjde o veľa hlavne hostiteľom, ktorí by sa radi presadili nielen po hernej stránke, ale hlavne chcú získať dôležité body do tabuľky. Súčasné piate miesto po desiatich kolách nie je tým najlepším zrkadlom ich súčasných schopností. Veď tento mladý kolektív má na viac, než ukazuje jeho postavenie v tabuľke. "Dá sa očakávať, že Sečovce nebudú hrať s takým nasadením na našej palubovke ako doma, ale predsa len to nemajú k nám zas až tak ďaleko ako napríklad na Považie. Proti nám sa dokážu stále vypnúť k dobrému výkonu, preto nemôžeme ani pomyslieť na jeho podcenenie. Mali sme dostatok času na prípravu a verím, že tento zápas dotiahneme do úspešného konca. Posledné prehry nás mrzia a radi by sme sa doma presadili, a polepšili si bodovo v tabuľke, pretože by sme v nej chceli obsadiť pred nadstavbovou časťou tretie miesto. Sme športovci a chceme vyhrávať a nie prehrávať, preto v tomto stretnutí urobíme všetko pre dosiahnutie dobrého výsledku," povedal M. Farkašovský. Sečovskí policajti sa iste budú spoliehať na výkony brankára Kaminského, ako aj strednej spojky Semana. "Hádzaná je kolektívnym športom a dvaja hráči nemôžu vyhrať zápas, ale môžu svojimi skúsenosťami usmerniť spoluhráčov. Pre nás bude dôležité, aby sme nedovolili sa chytiť brankárovi, lebo prekonať ho bude potom oveľa ťažšie. Vieme, že väčšina akcii ide práve cez Semana, ktorého sa budeme snažiť nejakým spôsobom vypojiť z herných kombinácii súpera," dodal M. Farkašovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.