Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Po dvoch dňoch čaká vysokoškolákov repete

Sportnet|Publikované 21. nov 2005 o 23:00

Prešov - Len dva dni oddychu mali k dispozícii volejbalisti VK PU Prešov po víkendovom šiestom kole extraligy. Dnes a zajtra ich totiž čaká dohrávka

prvého kola súťaže, v ktorej zhodou okolností narazia na rovnakých súperov ako počas víkendu. Dnes sa predstavia v Novom Meste nad Váhom (doma s ním prehrali 1:3) a zajtra v Púchove (doma vyhrali 3:2).

Hoci tréner Prešovčanov Daniel Oravec na jednej strane chápal, že pod výkony a výsledky jeho zverencov počas víkendu sa mohla podpísať rastúca únava, na strane druhej ho popudil spôsob, akým sa jeho zverenci prezentovali v treťom a štvrtom sete proti Novému Mestu, ktoré hladko prehrali.

"Ja nepochybujem, že chlapci chceli vyhrať, ale takto sa proti kvalitnému súperovi doma nebojuje. Ani jeden z hráčov, vrátane tých kľúčových, ktorý bol na ihrisku, nedokázal pomôcť a strhnúť ostatných," kritizoval D. Oravec svojich. "Rátame s tým, že únava z posledného náročného programu sa bude len stupňovať, prejavia sa aklimatizačné problémy po návrate z európskeho pohára vo Francúzsku. Tu musí nastúpiť morálka hráčov, ktorí si majú uvedomiť, že aj pri pocite únavy sú ešte vždy veľké rezervy. Hráč, ktorý odovzdá v zápase všetko, čo v ňom je, by mal po skončení, obrazne povedané, padnúť na hubu a nie opúšťať ihrisko s úsmevom na tvári!"

Včera podvečer si vysokoškoláci rozobrali svojho dnešného súpera na videu a určili taktiku. "Taktiku nebudeme zvlášť meniť, skôr sa zameriame na to, kde sme urobili v sobotu chyby a prišiel zlom. Nové Mesto má vyzretý manšaft s osobnosťami v osobách Barbierika a Pipu. Napriek tomu sa s nimi dá hrať, o čom sme sa mohli presvedčiť. Bude to teda najmä o dodržaní hernej disciplíny a vo veľkej miere aj bojovnosti, ktorú chlapi dokážu zo seba dostať. V prípade Púchova podľa mňa rozhodne menší počet nevynútených chýb. Pozrel som si zápas Púchovčanov s Humenným a musím povedať, že sa porazili sami, svojimi chybami. Budú na nás asi poriadne naštartovaní, prehrali teraz na východe dvakrát 2:3, predtým doma s Humenným 0:3, určite budú chcieť prerušiť neúspešnú sériu. Ak sa pozriem na nastávajúce duely z pohľadu výsledkov, budem spokojný, ak z Považia privezieme jedno víťazstvo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.