Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Po dohode s Čechmi bude svetový šampionát na Slovensku!

Sportnet|Publikované 29. nov 2003 o 00:00

Košice - Počas víkendu sa v bratislavskom PKO uskutočnil, po štvorročnej prestávke, 3. ročník medzinárodného turnaja mužov a žien "Slovak Open" v

kickboxe. Na podujatí sa zúčastnili okrem domácich pretekárov (slovenská reprezentácia, Guard Bratislava, Guard Košice) aj reprezentanti z Českej republiky a Maďarska. Súťažilo sa v semikontakte družstiev (zloženie: 3 muži a 2 ženy), muži sa okrem toho predstavili aj v lightkontakte, fullkontakte a low-kicku, na ženy čakali ešte duely v lightkontakte.

V lightkontakte sa víťazne darilo i pretekárom Guard Steel Trans Košice, ktorí štartovali pod hlavičkou SR. V kategórii do 75 kilogramov bol víťazom Ladislav Tóth, o desať kilogramov vyššie Róbert Kozel. Vo fullkontakte do 57 kg bol zas úspešný Viktor Žuffa. "Podali svoje štandardné výkony, teda dobré výkony, zaslúžili zvíťazili," stručne hodnotí výkony svojich šéf Guard Steel Trans Košice a zároveň reprezentačný tréner Peter Onuščák. "Okrem nich boli v reprezentácii i ďalší dvaja naši, Vladimír Minda a Rastislav Babinčák sa predstavili v semikontakte v družstve. To prehralo vo finále s Čechmi tesne 2:3 a skončilo druhé."

Vo všetkých kategóriách jednotlivcov dominovali slovenskí kickboxeri, len v tímovej súťaži v semikontakte museli prepustiť najvyššiu priečku reprezentantom Česka.

Spestrením turnaja boli exhibičné vystúpenia nedávnej majsterky sveta zo šampionátu WKA v Írsku Lucie Šoltésovej v hard formách kata. Dvadsaťštyriročná Slovenka nimi nedávno ohúrila publikum na MS v Írsku, kde od všetkých rozhodcov dostala známku 9,9, čo je absolútne najvyššia možná známka. A vo svojej kategórii vyhrala i v kolíske tohto športu, v japonskej Okinawe. V krajine vychádzajúceho Slnka v konkurencii 150 pretekárov!

Možno podstatnejší ako priebeh Slovak Open bol výsledok rokovaní medzi Slovenským zväzom kickboxu a a jeho českým náprotivkom. "Dohodli sme sa, že majstrovstvá sveta v stopsemikontakte, formách, fullkontakte, lowkicku a lightkontakte sa uskutočnia na Slovensku. Konkrétne od 27. do 30. mája2004 v Bratislave, v Inchebe. Oslovili sme vedenie svetovej federácie WKA i jej prezidenta, momentálne to už máme odsúhlasené. Pôvodne to mali organizovať práve Česi, majú však problém s rekonštrukciou haly Slavie, v ktorej sa mali MS uskutočniť. A inú vyhovujúcu halu už v rovnakom termíne jednoducho nevedeli zohnať. Dohodli sme sa teda na ich presune a na spolupráci, Česi skúsenosti majú, veď organizovali už tri šampionáty," dodáva Peter Onuščák.

Súvisiace články