Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Po dobitých baterkách naďalej matné svetlo

Sportnet|Publikované 21. dec 2006 o 00:00

Poprad Po dobíjaní bateriek výkonnosť Popradu ani zďaleka ešte nesvietila. Žeby pretrénovanosť z náročného programu počas prestávky? V žiadnom

prípade. Veď aj iní makali, až sa prášilo. "Zase nás zaskočil rýchly gól, ktorý prišiel v druhej minúte. To je naša slabina, že tak skoro inkasujeme a dlho trvá, kým sa dostaneme k svojej hre," konštatoval Jaroslav Jabrocký (na snímke v bielom). Nie div, že domáci nepustili Popradčanov pol druha tretiny k ničomu. Vykrývali stredné pásmo, hrali výborne, prečíslovali hostí, ktorí prehrávali osobné súboje. Keď bolo v 33. minúte 5:0 pre Zvolen, vyzeralo to na poriadny debakel. Našťastie sa východniari ešte vrátili do zápasu, no bolo už neskoro. "Zvolenčania hrali len toľko, koľko potrebovali, aby nestratili víťazstvo. Keby prišiel kontaktný gól ešte skôr, ešte za stavu 0:3, tak by sa s tým dačo možno dalo urobiť," riekol autor prvého zásahu Podtatrancov. Sebadôvera bola značne rozleptaná, naši boli na kolenách. Ako pripomenul tento útočník, všetko je ukryté v hlavách, mužstvo potrebuje znovu vyhrávať a prežiť chuť radosti. "Potom to už bude určite lepšie."

Akurát v jednom ukazovateli zverenci trénera Františka Hossu nesklamali neinkasovali ani jeden gól pri oslabení. Naopak, jednu početnú výhodu zužitkovali (ďalší gól pridali pri hre 4:4). Prsty mal v tom práve Jabrocký (pri presilovke po strele Vlka dorazil odrazený puk od zadného mantinelu do prázdnej bránky), ktorý spôsobil, že sa obraz hry v druhej polovici trochu zmenil. Vtedy si Popradčania povedali, že musia urobiť niečo s defenzívou a viac neinkasovať. Pred prestávkou v súťaži Hossa prízvukoval, že mužstvo sa musí naučiť lepšie strážiť priestor pred vlastnou bránkou, no ani v tomto vystúpení sa slabiny nepodarilo odstrániť. Napríklad pri prvom inkasovanom góle Klouda obišiel obrancu Popradu. "Ďalšie góly boli tiež po nedôslednom prikrytí protihráčov, hlavne v prípade zakončenia Cibuľu. Naši brániaci hráči sa rýchle nezorientovali. Stále doplácame na to, že nie sme dôrazní a dáme sa zaskočiť súperom," kriticky sa vrátil k zlomovým momentom Jabrocký. Práve lajna, v ktorej nastupuje, bola jediná úspešná. Vedno s ním sa presadili aj Halaj a Jasovský, hoci neskôr menovaný skóroval vtedy, keď bola na ľade Krotákom a Králom. "To preto, lebo sme zápas odohrali s tromi pravými útočníkmi. Dúfam, že postupne zaberie každý útok a rozdelíme si zisk z bodov," pripomenul autor jedenástich gólov v tomto ročníku. Na ilustráciu v minulej sezóne v žilinskom drese mal rovnaký počet na konci základnej časti.

Naďalej teda platí, že Poprad na Zvolen nevie zahrať a v momentálnej situácii ide len o to, aby východniari čím skôr odrazili z dna nálady, prekonali krízu. Aj preto, aby prišli prémie, lebo bez výhier sa o nich môže hráčom iba snívať. "Musíme si vyčistiť hlavu a nemyslieť na to, že prípadne ktosi príde o miesto. Buď sa to stane alebo nie. Treba sa sústrediť na výkon a všetko iné je v rukách trénerov či funkcionárov. To i tak neovplyvníme."

Všimli sme si - Ticho lieči, no krik prebúdza

Každý kouč más voje metódy, iný prístup. Niekto rieši aj problémy pokojne, iný zase skôr razí cestu razantného pôsobenia na mužstvo, pričom sa nebráni ani hlasnému prejavu. "Tréner Hossa má dostatočný rešpekt na to, by nemusel kričať, hoci v zápasovom napätí niekedy zvýši hlas, ale nie je to myslené zle. Sme predsa normálni dospelí ľudia a treba si to vykonzultovať." Ak jednotlivec urobí do neba volajúcu "blbosť", tak už na striedačke je na to upozornený a v šatni cez pauzu sa to zovšeobecní, aby sa aj ostatní vyvarovali podobných kiksov. J. Jabrocký na otázku, ako vnímajú hráči namáhané hlasivky lodivoda, s úsmevom dodal: "Na niektorých krik vplýva zle, možno majú obavy a psychika ide dolu. Môj prípad to ale nie je. Každý sa však musí vyrovnať s tlakom." Sú však aj takí, ktorých z letargie preberie skôr hulákanie. Záleží už na trénerovi, aby vedel prečítať povahy zverencov.

Súvisiace články