Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Po dnešnej predohrávke v Košiciach zamieri ŠK Farmakol Tatran do Nórska

Sportnet|Publikované 5. nov 2002 o 23:00

Prešov Druhý raz v treťom ročníku HIL sa prešovský nováčik spoločnej česko slovenskej súťaže hádzanárov ŠK Farmakol Tatran Prešov predstaví v derby

súboji s 1. MHK Košice. V prvom kole HIL 12. októbra v Prešove vyhrali domáci o sedem gólov. Dnes sa odvekí rivali stretnú v dvanástom prvý raz na košickej palubovke. Dnes (o 17,30 h) preto, lebo Prešovčania po tomto stretnutí odcestujú na prvý zápas tretieho kola PVP do nórskeho Drammenu.

"Dnešný zápas v Košiciach je pre nás dôležitý z viacerých hľadísk," vraví majiteľ prešovského hádzanárskeho klubu Miloslav Chmeliar (na fotografii). "Práve v ňom sa chceme chytiť stopercentne bodovo i vonku. Ak sa nám podarí vyhrať nad 1. MHK čo len o jediný gól, bude to zároveň vzpruhou pred pohárovým stretnutím v Nórsku." V doterajšom priebehu HIL ŠK Farmakol Tatran Prešov získal jediný bod na súperovom ihrisku v poslednom kole na pôde posledného Zubří, teraz vravíte o vážnom zálusku na obidva... "Prečo nie? Mužstvo si verí, ja verím zase jemu." V priebehu krátkeho časového úseku čakajú prešovských hádzanárov dve ťažké prekážky. Jedna domáca, jedna medzinárodná. Druhý deň po zápase v Košiciach odcestujú Prešovčania za nórskym súperom. Bavili ste sa s trénermi a mužstvom trebárs i na tému, že ten najbližší zápas je vždy ten najdôležitejší? "Samozrejme, v prvom rade je to parketa trénerov. Oni musia pripraviť tím na ten ktorý zápas. Naši chlapci určite nebudú myšlienkami niekde v lietadle, ale koncentrujú sa najprv na derby s Košičanmi. V pohári by sme síce radi čo najďalej, ale sme na druhej strane realisti. Naša púť po súbojoch s Drammenom môže aj skončiť. My sme si však pred sezónou vytýčili nejaký cieľ. Tým je zisk slovenského majstrovského titulu. Každý bod v základnej časti je mimoriadne cenný. Vieme si totiž dobre zrátať, akú výhodu má ísť potom do play off z prvej pozície. Takže do dnešného zápasu na košickej pôde pôjdu naši chlapci s minimálne takým nasadením ako potom o tri dni neskôr v Nórsku." Už je definitívne, odkiaľ bude výprava Farmakolu Tatran do Oslo odlietať? "Letenky už máme zakúpené. Napokon odlietame v piatok z poľského Krakova do Varšavy a odtiaľ do Oslo. Tam nás bude čakať autobus, ktorý nás odvezie do zhruba 30 kilometrov vzdialeného dejiska zápasu PVP v Drammene. Vo výprave bude podľa príslušného reglementu EHF osemnásť ľudí vrátane realizačného tímu." Ak sme už zabŕdli i do pohárovej témy, bude do odvety 16. novembra dokončený i vstupný areál športovej haly na Baštovej, ktorej šat sa opäť výrazne skrášlil i zvonku? "Prvá etapa sa trochu omeškala, lebo súbežne s rekonštrukciou sa robili zmeny v pôvodnej projektovej dokumentácii. Do zápasu s Drammenom by mal byť kompletne ukončený i vstupný objekt s bufetom a sociálnymi zariadeniami z južnej strany haly. Na opačnej finišujú dokončovacie práce na trakte, kde sú umiestnené kabíny hostí, ďalšie sociálne zariadenia a kotolňa."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.