Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Po desiatich rokoch bude na Spiši opäť veľké derby

Veľký futbalový sviatok. Dnes bude na spišskonovoveskom trávniku slávnosť futbalu. Vo veľkom derby Novovešťania hostia Krompachy. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 6. aug 2013 o 22:00

Na futbalistov Spišskej Novej Vsi dnes čaká prestížny súboj s nováčikom z Krompách.

Vo svojom prvom stretnutí v novej sezóne zvíťazili futbalisti Spišskej Novej Vsi vo svojej štvrtoligovej premiére na pôde Svidníka rozdielom dvoch gólov. Dnes na nich čaká prestížny súboj s nováčikom z Krompách.

SPIŠ. Už skončil čas lamentovania nad vypadnutím z tretej ligy. Začala sa nová štvrtoligová súťaž a Novovešťania do nej vstúpili tým najlepším výsledkom. V druhom kole hostia dobre naladené Krompachy.

Pre hráčov FK Spišská Nová Ves je štvrtá liga dosť neznáma. Aj pred nedeľňajším súbojom vo Svidníku boli obavy.

„Na úvodné štvrtoligové vystúpenie sme cestovali v určitom napätí, predsa len je to pre nás všetkých nie celkom známa súťaž a nevieme ešte presne ani odhadnúť kvalitu jednotlivých družstiev v nej. To platilo aj o Svidníku, kde sme, dovolím si povedať, triumfovali nad domácimi hlavne kondične a pohybovo, futbalovo to určite nebolo celkom ideálne. Mužstvu by sa jednoznačne, ak chce pomýšľať na súperenie o návrat do hierarchicky tretej najvyššej slovenskej súťaže zišiel skúsený a kreatívny stredový záložník, ktorý by dokázal prípadne aj mladíkov na ihrisku usmerniť. Samozrejme, nájsť takýto typ nie je dnes jednoduché vzhľadom na viacero okolností. Určite však musím chlapcov pochváliť za bojovnosť a snahu triumfovať, bez podceňovania súpera však musím povedať, že nás určite čakajú ešte silnejší protivníci. Mužstvo podržal navrátilec brankár 'Pipo' Gaborčík, ktorý na poslednú chvíľu minulý týždeň posilnil náš kolektív. Ideme však od stretnutia k stretnutiu, víťazstvo chlapcom určite pomôže hlavne psychicky, zdvihne im futbalové sebavedomie,“ zhodnotil vstup do súťaže asistent trénera Rudolf Pavlík.

Nezabudnuteľný súboj spred rokov

Je potešujúce, že súčasný káder tvoria výlučne odchovanci nášho klubu. V stredu však čaká už ďalší súper, v spišskom derby Krompachy.

„Je to derby zápas, pre nás však len ďalší 'schodík' na našej ceste, možno pre Krompašanov a fanúšikov aj trošku viac. Posledné takéto stretnutie si pamätám ešte ako brankár, keď sme pred desiatimi rokmi v dôležitom stretnutí o postup do tretej ligy zvíťazili doma pred 2500 divákmi 3:2, čo v podstate rozhodlo o našom postupe po vtedajšom vypadnutí z tretej ligy. Taký Ľubo Ontko v drese vtedajšieho súpera ešte stále aktívne hráva“ povedal manažér Spišiakov Patrik Brezovaj, v minulosti podobne ako Rudolf Pavlík pôsobiaci v drese Krompách.

Určite to bude trochu výnimočnejšie stretnutie aj pre kormidelníka Krompách Miroslava Dunčka, ktorý musel kolektív Spišiakov presne pred rokom nútene opustiť.

„Osobne som mal ako hráč derby stretnutia veľmi rád, určite som ich prežíval oveľa emocionálnejšie. Hostia budú mať určite aj na uvedené skutočnosti veľkú motiváciu u nás uspieť, no rozhodne sa vždy len na ihrisku,“ uzavrel Patrik Brezovaj.

Určite sa aj napriek pracovnému dňu na štadióne zíde slušná divácka kulisa z oboch táborov. Výkop stretnutia je dnes o 17. hod.

„Hlavne si ideme zahrať dobrý futbal. Dnes je trošku iná doba, ako pred desiatimi rokmi, no verím, že opäť príde veľa divákov. Veď aj vtedy sa hralo v stredu. Nás potešil dobrý výsledok z prvého kola, keď proti veľmi kvalitnému súperovi z V. Revíšť sme dvakrát prehrávali a dvakrát sme dokázali vyrovnať. Rád by som bol, keby aj v Spišskej sme získali bodík,“ uviedla nestarnúca ikona krompašského futbalu Ľuboš Ontko.

Pred desiatimi rokmi

Spišská Nová Ves - Krompachy 3:2

Góly: 14. Samoľ, 20. Gallo, 36. Samoľ - 72. M. Ontko, 88. Borza.

SP. NOVÁ VES: Brezovaj - Koniar, Maxim, Krempaský - Šoltés, Nagy, Kandráč, M. Gallo, Korínek - Samoľ, Michalko, striedal: Milko.

KROMPACHY: Štovka - Kurilla, Ľ. Ontko, Zahuranec - Mochlár, M. Ontko, Horváth, Šmída, Škarbek - Pavlík, Tomašov, striedali: Lesňák, Lipnický, Borza.

Pred 2 500 divákmi rozhodoval Barvirčák, ČK: Krempaský (po druhej žltej

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.