Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Po desaťminútovom "oťukávaní" Farmakol Tatran rázne vykročil do tretieho kola PVP

Sportnet|Publikované 6. okt 2002 o 22:00

Sobota: ŠK Farmakol Tatran Prešov - HC Spartak Baku 39:23 (20:10)Prešov - Vynovená športová hala Farmakolu Tatran Prešov bola dejiskom druhého kola

Sobota: ŠK Farmakol Tatran Prešov - HC Spartak Baku 39:23 (20:10)

Prešov - Vynovená športová hala Farmakolu Tatran Prešov bola dejiskom druhého kola Pohára víťazov pohárov v hádzanej mužov. Azerbajdžanský HC Spartak Baku bol pre Prešovčanov veľkou neznámou. A aj preto domáci tréner Martin Lipták predpokladal, že "zoznamovanie" sa so súperom v prvom z dvojice zápasov by mohlo trvať takých desať minút. Potom už bude lepšie vedieť, ako naňho. A veru že sa prešovský kormidelník nemýlil. Kým však za ten čas prešovskí hádzanári na Spartak vyzreli, aj si čosi vytrpeli. Hostia totiž vyrukovali s jednoduchou hádzanou a bez akýchkoľvek okolkov sa pustili do streľby. Aj preto v úvodných šiestich minútach štyrikrát viedli o gól. Dušan Bakša si poriadne na loptu nesiahol a po necelých desiatich minútach ho vystriedal Dušan Olejár. Ten sa v prešovskej bráne chytil, rovnako ako postupne i prešovskí strelci a tak skóre pohárového súboja utešene narastalo. Opäť s istotou brejkové situácie zakončoval predovšetkým krídelník Zaťko. A rovnako si počínal i ako exekútor pokutových hodov. Nuž a nebyť zopár nepremenených vyložených streleckých pozícií, mohli hádzanári Farmakolu Tatran v prvom z dvoch zápasov PVP na domácej palubovke, pokojne pokoriť i štyridsaťgólovú hranicu.

Zostava a góly Farmakolu Tatran: Bakša, Olejár - Polanský, T. Mažár 2, Huňady 7, Spuchlák 3, Durkáč 4, Pekár 1, F. Zaťko 13/5, Dobrovič 2, Gruca 7, Tumidalský. Najviac gólov HC Spartak Baku: Nikulenko 9/4, Faradzov 5. Pred 1200 divákmi rozhodovali: Baranowski a Lemanowicz (obaja Poľsko). Pokutové hody: 5/5 - 4/4. Vylúčení: 5 - 3. ČK: 55. min. Georgijevskij (Baku).

Nedeľa: HC Spartak Baku - ŠK Farmakol Tatran Prešov 21:34 (11:16)

Prešov - V odvetnom stretnutí druhého kola PVP Prešovčania po 16-gólovom náskoku z prvého súboja hrali už podstatne uvoľnenejšie. Napriek tomu nebolo o ich víťazstve a postupe do tretieho kola medzinárodnej súťaže žiadnych pochýb.

Zostava a góly Prešova: Bakša, Olejár - Polanský, Marušák 1, T. Mažár 1, Huňady 5, Spuchlák 3, Durkáč 3, Pekár 3, F. Zaťko 11/5, Dobrovodský 3, Gruca 4, Tumidalský. Najviac gólov hostí: Georgijevskij 6, Abbasov 4. Pred 1000 divákmi rozhodovali Baranowski, Lemanowicz (Poľsko). Pokutové hody 5/5 - 3/3, vylúčení 4:4. ČK: 57. Georgijevskij (Baku).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.