Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Po bratskom súboji boli spokojní obaja

Ján Kšenzakovič. Šampanské otváral už po zápase s Mária Hutou. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 19. jún 2013 o 22:00

Nie je derby ako derby. Obzvlášť špeciálnu príchuť malo to v šiestej lige Podtatranskej medzi ŠK Štrba a FK Poprad B.

Nielen kvôli tomu, že v poslednom kole sezóny sa stretli dva celky spod Tatier, ale hlavne preto, že to bol súboj bratov Kšenzakovičovcov.

ŠTRBA. Na lavičke domácich sa predstavil manažér mužstva Ján, na druhej strane Juraj, ktorý je asistentom hosťujúceho trénera. No a aby toho nebolo málo, v drese Štrby hráva syn Juraja, Juraj ml.

Stretnutie vyšlo lepšie hosťom, ktorí vyhrali 3:1, čím pripravili Štrbe vôbec prvú prehru v jarnej časti súťažného ročníka.

Tá však vôbec nemusí smútiť, keďže už v predstihu sa stala celkovým víťazom 6. ligy Podtatranskej a v budúcej sezóne sa predstaví vo vyššej súťaži.

„Popradčania boli posilnení asi o 4 až 5 hráčov A-mužstva. Súper sa prezentoval vysokou efektivitou v zakončení, herne nebol medzi tímami veľký rozdiel. Naopak, my sme sa nevedeli poriadne trafiť medzi žrde. Zápas sa niesol už v trochu slávnostnejšom duchu, keďže nám doniesli pohár pre víťaza súťaže. Popradu môžem len zablahoželať,“ uviedol Ján Kšenzakovič.

Hoci bratský súboj tentoraz prehral, priveľmi smutný z toho nebol.

„Snahu a bojovnosť nášmu mužstvu uprieť nemožno, nikto však nepodal nadštandardný výkon. Citeľne nám chýbal zranený Tomáš Sabo, v priebehu prvého polčasu sa nám zranila ďalšia opora Roman Ďurán, ktorý musel odstúpiť z hry. Naštrbila sa tým kostra tímu. Jediný, kto splnil očakávania, bol Marián Macko. Taký je futbal, každá séria sa raz skončí,“ poznamenal Ján Kšenzakovič.

Ako nám prezradil, spoločné oslavy aj s bratom Jurajom si naplánovali na sobotu.

„Keďže zápas sa skončil až v nedeľu večer okolo siedmej, nechceli sme to siliť. Na druhý deň sme všetci museli ísť do práce, takže sme si to preložili na sobotu. Jedno pivo som mu už ale zaplatil hneď po zápase, takže teraz je na rade Juraj,“ s úsmevom dodal Ján Kšenzakovič.

Hecovali sa pred zápasom

Jeho mladší brat Juraj bol po víťaznom derby súboji pochopiteľne spokojný.

“Stretnutie už nemalo tradičný náboj, domáci už predsa len mali postup vo vrecku. My sme si chceli zvýšiť sebavedomie, čo sa nám aj podarilo. Z A-mužstva nás doplnili len štyria hráči a ukázalo sa, že tí, ktorí nastúpili, majú aj na vyššiu súťaž. Domácich sme zaskočili rýchlym gólom a ešte viac druhým tesne pred koncom prvého polčasu. Diváci videli zaujímavý futbal, hoci po stretnutí boli domáci priaznivci trochu sklamaní, keďže sme im čiastočne pokazili ich postupovú radosť,“ konštatoval Juraj Kšenzakovič st.

Ako povedal, pred zápasom nechýbali ani vzájomné hecovačky s bratom a synom. „Domáci sa báli toho, aby sme neprišli s hráčmi z 'áčka'. My sme ale deň predtým mali ťažký zápas s Pohroním, preto ich prišlo len toľko, aby sme mali aspoň jedenásť hráčov a jedného náhradníka. Pred zápasom nejaké hecovačky boli, po ňom už ale nie. Emócie patria iba na ihrisko. Po stretnutí sme si mohli v pohode podať ruky. Osobne sa mi veľmi páčilo, že syn bojoval a veľmi chcel tento zápas vyhrať,“ uzavrel Juraj Kšenzakovič st.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.