Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Po bláznivom polčase prišli brejkové údery

Prekvapili. Stropkovská partia okolo kapitána Pavlíka (druhý sprava) obstála pod Tatrami. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 3. sep 2013 o 00:00

Česť hostí zachraňovala akurát Tesla Stropkov, na kežmarskom trávniku pokorila Vysoké Tatry.

Uplynulé kolo najvyššej regionálnej futbalovej súťaže hosťujúcim tímom príliš nežičilo. V siedmich prípadoch boli úspešnejší domáci, česť hostí zachraňoval akurát kolektív MŠK Tesla Stropkov, ktorý na kežmarskom trávniku pokoril Vysoké Tatry. Bol to výsledok, s ktorým iste málokto rátal, no veľmi potešil fanúšika víťazného celku. Nielen preto, že Stropkovčania dosiaľ na ihriskách súperov nepochodili, ale nedarilo sa im príliš ani doma. Nehovoriac o tom, že domáci do tohto merania síl nedostali ani gól.

STROPKOV. Práve však ich nepriestrelnosť správne vyprovokovala zverencov trénera Igora Tabiša.

Tí považovali vizitku súpera za hodenú rukavicu a ochotne ju zdvihli. Nielen však to. Dokázali súperovi streliť štyri góly, čo sa nevidí tak často.

Prvý trojbodový zápis zaknihovaný v tejto sezóne vonku mal preto slastnú príchuť. Hostia si povedali, že sa pokúsia zaskočiť rivala svojimi zbraňami a navyše nastúpili na duel nadopovaní zvýraznenou túžbou prameniacou aj z toho, že predtým doma so Sabinovom len remizovali.

Okrem toho vedeli, že pokiaľ sa chcú dostať v tabuľke vyššie, musia dosiahnuť i v cudzom prostredí trojbodové úlovky.

„Verili sme si aj preto, lebo v kežmarskom prostredí nám sedeli rozmery veľkého ihriska,“ podotkol kormidelník Stropkova a pridal postreh, že v doterajšom priebehu jeho zverenci boli v niektorých stretnutiach lepší, ale predsa nevyhrali.

Všimol si však potenciál u zverencov a čakal, kedy exploduje. Stalo sa. „Spoliehali sme sa na rýchle brejky po stranách a následné centrované lopty, čo sa nám sčasti aj podarilo. Hrali sme to isté, čo predtým, len s tým rozdielom, že tentoraz sme svoje šance zúročili,“ pripomenul Igor Tabiš.

Na otázku, či sa domnieva, že si konkurent vybral slabší deň v defenzíve, podotkol, že zrejme to tak bolo. „Niektorí hráči im chýbali a tiež to sme využili.“

Hojdačkový priebeh

Prvý polčas bol futbalovo bláznivý. Hostia sa ujali pomerne skoro vedenia, Tatranci ale onedlho vyrovnali a ešte v prvej polhodine už mali opraty oni v rukách. Nie však nadlho, lebo zase po chvíli bol stav zmierlivý.

„Bolo to ako na hojdačke, raz bol jeden hore, potom zase druhý. Domáci nás zaskočili po štandardných situáciách, ktoré veľmi dobre zahrávali a mali pred našou bránou vysokých jednotlivcov. To nám hlavne do prestávky robilo problémy.“

Stropkovčanov držal nad vodou v úvodnej 45-minútovke Vachaľ, ktorý dva razy skóroval. Najprv po rohovom kope a potom zase zužitkoval akciu a odrazenú loptu od brvna, ktorú doklepol do siete.

„Po zmene strán to bolo stále neisté, súper sa snažil niečo vymyslieť po našej ľavej strane. Vyskytli sa i nejaké závary, ale hralo sa hlavne medzi šestnástkami.“

Rozhodnutie padlo v záverečnej desaťminútovke, keď hráči Tesly siahli na dno síl. „Myslím si, že sa prejavila naša lepšia trénovanosť.“

Kouč Tesly mal šťastnú ruku, keď poslal na ihrisko Polaščika, ktorý po pár minútach trafil do čierneho. Bodku za stretnutím dal Poľák.

„Polaščik sa vie dostať do možností, len predtým ich nepremieňal. Veril som mu a dúfal, že unaveným Tatrancom narobí problémy, čo sa aj stalo. Celkove toto víťazstvo nás posmelí a mladým chlapcom dá krídla. Uvedomili si, že sa dá hrať víťazná partia s každým. Len treba byť odvážnym. Musíme však stále pracovať na zlepšení hry v strede zálohy,“ dodal I. Tabiš a pripomenul, že jedna lastovička ešte leto nerobí.

Súvisiace články