Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Po bitke obojstranná kontumácia

Sportnet|Publikované 9. okt 2008 o 22:00

O zápase II. triedy ObFZ TJ Družstevník Budimír - TJ FC Zdoba sa bude hovoriť dlho a azda ešte dlhšie o trestoch pre aktérov tohto zápasu.KOŠICE. V

O zápase II. triedy ObFZ TJ Družstevník Budimír - TJ FC Zdoba sa bude hovoriť dlho a azda ešte dlhšie o trestoch pre aktérov tohto zápasu.

KOŠICE. V nedeľu 28. septembra sa obe mužstvá stretli v rámci 8. kola na ihrisku v Kraľovciach. V 80. minúte za stavu 3:1 pre Budimír, fauloval domáci hráč Roman Tomasch pri stredovej čiare súpera. Hlavný rozhodca odpískal faul.

Po faule vzplanuli vášne

Vzápätí dvaja hráči hostí Rastislav Macko a Radovan Béreš sa zahrali na pomstiteľov a pustili sa do Tomascha. V zlomku sekundy sa strhla mela. Nebolo možné rozoznať, ktorí hráči sa bijú a ktorí ich od seba odťahujú. Rozhodca Renát Dobias nakoniec zápas predčasne ukončil. Zaujímavosťou je, že v zápase neboli udelené žiadne karty. Po bitke hráči bez emócií odišli do šatní, rovnako bol bezpréblemový ich odchod z areálu. Nepomohli ani snahy dokončiť stretnutie. Rozhodca po porade s delegátom sa rozhodol, že v zápase sa nebude pokračovať. Teraz k trestom - traja hráči dostali nepodmienečné tresty na 4 mesiace. Domáci klub pokutu 2 000 Sk, hosťujúci 3 000 Sk. Navyše výsledok obojstranne skontumovali 3:0 a 0:3.

Nechcú doplatiť na neskúsenosť

"Po faule nášho hráča Tomascha, odpískal rozhodca nepriamy kop na bránu Budimíra. Po odpískaní zaútočili traja hráči Zdoby na Romana Tomascha. K tejto štvorici pribehli futbalisti oboch mužstiev a začali ich od seba odťahovať. Strhla sa trma-vrma, niektorí hráči sa i pobili a rozhodca ukončil zápas. Celé to trvalo možno 20 sekúnd. Hráči odchádzali z ihriska bez akýchkoľvek strkaníc, čo je aj uvedené v zápise o stretnutí. V stredu sme mali prísť na oblastný zväz, no zo Zdoby neprišiel nikto. Šéf disciplinárky pán Sloboda povedal, že musia vypočuť aj druhú stranu, tak sme tam prišli opäť ďalšiu stredu. Rozhodnutie o kontumácii výsledkov pre obe mužstvá je pre nás nevýhodné. Veď sme vyhrávali 3:1. Keď sme povedali rozhodcovi, nech dokončí zápas, tak zareagoval slovami, čo mu povedia na zväze. Podľa nás rozhodca bol neskúsený, ešte sa s takou situáciou nestretol. Ale my teraz pre jeho neskúsenosť na to nechceme doplatiť. Chlapci mi odmietajú ďalej hrať futbal. Čo mám na to povedať? Vyhrávali sme, nevyprovokovali sme bitku, no i tak sme rovnako potrestaní! Určite sa odvoláme proti trestom," neskrýval počudovanie prezident TJ Družstevník Budimír Marek Kicko.

Katastrofálny verdikt

Šéf TJ FC Zdoba Imrich Kolesár si tiež myslí, že nebola až taká bitka, aby sa zápas nemohol dohrať. "hromadná bitka? Áále... Boli to len strkanice, až také strašné to zasa nebolo. Verdikt komisií je katastrofálny. Poviem vám rovno: nemajú peniaze, tak chcú pokuty. Neviem si to inak predstaviť. Som z toho sklamaný. Buď mali ponechať výsledok v platnosti, alebo opakovať zápas. Chlapci sa tam strkali medzi sebou, ale nebol ani nik zranený. Určite to nebola bitka, kde sa mastili hlava-nehlava. Veď som tam bol. Nikto nikoho nebil, strkali sa medzi sebou. Neviem, prečo rozhodca ukončil zápas. Asi nevedel, čo sa deje. Zrejme sa zľakol. Chlapci išli spolu do šatne, všetko bolo v poriadku. Všetci boli vygúlení z toho, že ukončil zápas. Keď už, tak mal udeliť nejaké karty a mal nechať pokračovať v stretnutí," myslí si I. Kolesár.

MATERIÁLY PRIPRAVIL TOMÁŠ PETRO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.