Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Po 2. etape je v čele Tour de Ski Cologna, Bátory 22.

Dario Cologna (Autor: ap)
SITA|Publikované 28. dec 2008 o 13:51

Švajčiarsky reprezentant Dario Cologna zvíťazil v nedeľu v 2. etape seriálu Tour de Ski v behu na lyžiach.

OBERHOF, Víťazom pretekov mužov na 15 km klasickou technikou s hendikepovým štartom v rámci seriálu v behu na lyžiach Tour de Ski (TdS) v nemeckom Oberhofe sa stal Švajčiar Dario Cologna.

O necelých 5 sekúnd predstihol víťaza sobotného prológu Nemca Axela Teichmanna. Od štartu predovšetkým ich súboj pútal pozornosť. Na základe výsledkov zo sobotného prológu bol na začiatku pretekov medzi nimi minimálny rozdiel a už od piateho kilometra bežali plece pri pleci. V závere sa presadil Švačiar, tretí dobehol do cieľa Sami Jauhojärvi z Fínska.

Pre 22-ročného Colognu to bolo vôbec premiérové prvenstvo v pretekoch, ktorých výsledky sa budú započítavať do celkovej klasifikácie Svetového pohára. V tejto sezóne sa však vo všetkých štartoch dostal do desiatky najlepších.

Výborný výkon podal Slovák Ivan Bátory, ktorý sa z 37. pozície na štarte postupne prepracoval až na konečné 22. miesto. Za víťazným Colognom zaostal o 35,0 s. Ak dokončí celý seriál TdS, dostane za toto umiestnenie do celkovej klasifikácie Svetového pohára 9 bodov. Boli by to vôbec prvé body slovenského bežca na lyžiach v aktuálnej sezóne. Martina Bajčičáka klasifikovali s odstupom takmer dve a pol minúty na 50. mieste. V porovnaní s prológom si však polepšil o 5 priečok.

Výsledky - 15 km klasickou technikou:

1. Dario Cologna (Švajč.) 36:09,1 min, 2. Axel Teichmann (Nem.) +4,8 s, 3. Sami Jauhojärvi (Fín.) +26,4, 4. Devon Kershaw (Kan.) +26,4, 5. Tobias Angerer (Nem.) +28,3, 6. Jaak Mae (Est.) +28,4, 7. Jean Marc Gaillard (Fr.) +28,4, 8. Giorgio di Centa (Tal.) +28,6, 9. Eldar Rönning (Nór.) +28,8, 10. Petter Northug (Nór.) 28,9, ... 22. Ivan Bátory +35,0, 50. Martin Bajčičák +2:29,6