Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Pľuščenko spokojný s krátkym programom,Macypura nepostúpil

TASR|Publikované 20. jan 2006 o 19:29

Lyon 20. januára (TASR) - Slovenský krasokorčuliar Igor Macypura sa na majstrovstvách Európy v Lyone nekvalifikoval do sobotňajších voľných jázd súťaže ...

Lyon 20. januára (TASR) - Slovenský krasokorčuliar Igor Macypura sa na majstrovstvách Európy v Lyone nekvalifikoval do sobotňajších voľných jázd súťaže mužov, keď v piatkovom krátkom programe obsadil až 30. miesto so ziskom 42,00 bodu. Dvadsaťročný rodák z Kyjeva sa dopustil viacerých chýb pri skokanských figúrach i v krokových pasážach a jeho výsledna známka v konkurencii 35 štartujúcich na postup medzi elitnú dvadsaťštvorku nestačila.

Zverenec trénera Rašida Kadirkajeva odštartoval svoje vystúpenie na hudbu z filmu Matrix úspešnou kombináciou trojitého flipa s trojitým toeloopom. Pri trojitom axli však pocítil tvrdosť ľadu v lyonskom Paláci športov a neuspel ani pri pokuse o trojitý lutz. Debutantovi na európskom šampionáte, ktorý by mal reprezentovať Slovensko aj na zimnej olympiáde v Turíne, chýbal lepší výraz i nápaditejšia choreografia.

Najlepšiu východiskovú pozíciu pred voľnými jazdami si vytvoril favorizovaný Rus Jevgenij Pľuščenko, ktorému rozhodcovia za bezchybné stvárnenie dramatickej kompozície Carmina Burana udelili známku 82,80 bodu. Štvornásobný majster Európy a trojnásobný svetový šampión v uplynulých dňoch prekonal chrípku a nad jeho účasťou v Lyone visel dlho otáznik. Na druhej priečke sa usadil miláčik domácich tribún Brian Joubert (77,85), tretia priečka po krátkom programe patrí Švajčiarovi Stephanovi Lambielovi (74,73).

Pľuščenko bol s krátkym programom spokojný. "Pred začiatkom šampionátu som sa cítil zle, no našťastie sa to nepodpísalo na dnešnom výkone. Mal som menšie problémy s dýchaním, pretože ešte stále pokašliavam. Najmä môjmu doktorovi vďačím za to, že ma postavil na nohy a že vôbec môžem v Lyone súťažiť," povedal rodák z Chabarovska. Na druhej priečke sa usadil miláčik domácich tribún Brian Joubert (77,85), tretia priečka po krátkom programe patrí Švajčiarovi Stephanovi Lambielovi (74,73).

muži - krátky program:

1. Jevgenij Pľuščenko (Rus.) 82,80, 2. Brian Joubert (Fr.) 77,85, 3. Stephan Lambiel (Švajč.) 74,73, 4. Federic Dambier (Fr.) 71,21, 5. Alban Preaubert (Fr.) 69,08, 6. Gheorghe Chiper (Rum.) 66,46...30. Igor MACYPURA (SR) 42,00

Súvisiace články