Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Pľuščenko silvestruje na ľade - so Sluckou

Maďarský husľový virtuóz Edvin Márton s Jevgenijom Pľuščenkom. (Autor: REUTERS)
Sportnet|28. dec 2006 o 00:00

MOSKVA, BRATISLAVA - Jevgenij Pľuščenko a Irina Slucká zakončia rok štýlovo: na ľade a spolu. Dvojica fenomenálnych krasokorčuliarov, ktorá takmer celý druhý polrok spoločne moderovala ruskú verziu televíznych Hviezd na ľade, sa na Silvestra predstaví ..

MOSKVA, BRATISLAVA - Jevgenij Pľuščenko a Irina Slucká zakončia rok štýlovo: na ľade a spolu. Dvojica fenomenálnych krasokorčuliarov, ktorá takmer celý druhý polrok spoločne moderovala ruskú verziu televíznych Hviezd na ľade, sa na Silvestra predstaví ako športová dvojica.

Petrohradský olympijský šampión a trojnásobný majster sveta organizuje v posledný deň roka v moskovských Lužnikách vlastnú Novoročnú šou a spoločné vystúpenie s absolútnou rekordérkou v počte európskych titulov (má ich už sedem) bude jedným z jej vrcholov. "Bude to šou so všetkým, čo k nej patrí - aj s pyrotechnikou. Aj so živou muzikou," avizuje Pľuščenko na webovej stránke gazeta.ru. Špeciálne kvôli nemu a tejto šou priletí do Moskvy maďarský husľový virtuóz Edvin Márton, ktorý Rusovi už roky skladá hudbu, najmä na exhibičné vystúpenia.

Ďalšími hviezdami programu budú Jelena Berežnaja s Antonom Sicharulidzem a Tatiana Toťmianinová s Maksimom Marininom. Niektoré hviezdy majú vystupovať aj so svojimi deťmi - napríklad Ukrajinec Viktor Petrenko. Olympijský víťaz z Albertville 1992, ktorý si vzal za manželku najstaršiu dcéru svojej trénerky Zmijevskej, sa na ľade objaví s deväťročnou dcérkou Viktóriou.

"Môj syn bude iba v hľadisku, má len pol roka," upozorňuje Pľuščenko. Keďže Novoročnú šou mieni organizovať každý Silvester, raz sa možno objaví na ľade aj s ním.

Nový rok privíta Pľuščenko aj s rodinou v apartmáne jedného z moskovských hotelov. "Dotrepem doň aj stromček," sľubuje. Do Petrohradu sa rodina vráti bez svojej hlavy - Jevgenij totiž už druhého januára odlieta z Moskvy na exhibičné vystúpenia do Japonska.

(mo)

Súvisiace články