Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Plný košický zásah

Sportnet|Publikované 6. nov 2006 o 00:00

V 8. kole basketbalovej extraligy řien bodovali naplno všetky košické celky. V očakávanom šlágri K Cero V.O.D.S. zdolal Ružomberok, Cassovia si

poradila s Myjavou a Viktoria PČSP vo východoslovenskom derby s Popradom.

Zostávajúce výsledky 8. kola: Nitra B. Bystrica 64:41, najviac bodov: Kubatová 18, Šujanová 14 - Šimová 18, Pavlendová 7. Levice - Slovan 51:71, najviac bodov: Hančinová 17, Javorková 12 - Kozmonová 20, Krčmárová 16.

Program 9. kola (sobota): Myjava K Cero V.O.D.S. (hrá sa v piatok), Slovan Cassovia, Viktoria PČSP B. Bystrica, Ružomberok Nitra, Poprad Levice (hrá sa v nedeľu).

K Cero V.O.D.S. - Ružomberok 91:74 (20:16, 39:27, 59:54)

Po vyrovnanej prvej štvrtine bolo v 13. minúte 27:18 pre Košice. Domáce najmä vďaka výbornej Mazzanteovej potom neustále viedli, no v tretej štvrtine prišiel útlm a súper z 55:43 stiahol na 57:54. Ružomberok ťažil z trojok a v 32. minúte Oravcová vyrovnala na 59:59. Východniarky sa však spamätali a po šiestej Mazzanteovej trojke viedli v 36. minúte už opäť 73:65. V závere tak mohli už víťazstvo kontrolovať.

K Cero V.O.D.S.: Mazzanteová 28, Číkošová 19, McCarvillová 14, Jalčová 11, Jurčenková 3 (Ružičková 8, Branzovová 6, Michulková 2, Čarnoká 0). Najviac bodov Ružomberka: Williamsová 26, Nerová 18, Maksimovičová 10. TH: 16/13 - 14/10, fauly: 16 - 18, trojky: 8 - 10, rozhodovali: Sudek a Ženiš, 2500 divákov (vypredané).

Viktoria PČSP Poprad 80:69 (22:16, 43:34, 60:50)

Domáce sa chopili taktovky stretnutia, no výraznejšie sa súperkám nevzdialili a Poprad tesne po zmene strán stiahol na 43:41. K zvratu však nedošlo, domáce totiž okamžite odskočili na 57:43. Hosťujúci kolektív bez viacerých zranených hráčok na tento trhák už reagovať nevládal, hoci to ešte skúšal.

Viktoria PČSP: Zentková 20, Mokošová 16, Gatialová 11, Pindrochová 11, Kandráčová 6 (Kovaľová 15, Kažimírová 1, Potpinková 0). Poprad: Kalafutová 19, Krasnočková 17, Gandžalová 10, Tetemondová 5, Hamaliarová 3 (Chabadová 8, Maščeníková 6, Gulová 1). TH: 30/22 - 20/10, fauly: 17 - 25, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Hrabuvčin a Daňo, 150 divákov.

Cassovia Myjava 69:49 (22:8, 40:19, 54:35)

O hladkom víťazstve domácich sa rozhodlo už v prvom polčase. Myjavčanky v okyptenej zostave nedokázali Cassovii vzdorovať, a tak si mohli zahrať všetky domáce hráčky.

Cassovia: Škvareková 16, Egedová 15, Grešnerová 12, Minčíková 6, Kolkusová 2 (Sopirjaková 6, Fabianová 6, Vacková 4, Beňušková 2, Timková 0, Slimáková 0, Krajňáková 0). Najviac bodov Myjavy: Valicová 11, Domaracká 9. TH: 9/5 - 30/19, fauly: 22 - 19, trojky: 0 - 2, rozhodovali: Kárniš a Cetl, 200 divákov.