Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Plný bodový zápis hádzanárov Prešova i Košíc

Sportnet|Publikované 30. nov 2003 o 23:00

Po predohrávanom stretnutí Sečovce - Karviná 21:36 pokračovala spoločná česko-slovenská hádzanárska súťaž mužov šiestimi stretnutiami, pretože siedme

Louny - Pov. Bystrica odohrajú až 10. decembra. Druhý celok tabuľky hostil nováčik z Kostelca, ktorého hráči s domácim držali krok do 20. min. a potom už jasne dominovali Prešovčania a vyhrali trinásťgólovým rozdielom. Vo víťaznom ťažení pokračuje 1. MHK Košice, ktorý neprehral už šesť stretnutí v rade za sebou. V tomto kole uspel na palubovke Zubří a v tabuľke poskočil na štvrté miesto. Výhodu domáceho prostredia nevyužil posledný Hlohovec, ktorý ako jediný má zatiaľ v kolónke víťazstiev nulu, keď tentoraz neuspel s Trnavou. V najbližšom kole v stredu sa stretnú tieto dvojice: Prešov - Karviná, ŠKP Sečovce - Hranice, N. Zámky - 1. MHK Košice, Louny - Allrisk, ŠKP Bratislava - Fr.-Místek, Dukla - Hlohovec, Trnava - Kostelec, Zubří -- Pov. Bystrica.

Farmakol Prešov - Kostelec

39:26 (19:13)

Jediný gól chýbal Prešovčanom k dosiahnutiu druhej štyridsaťgólovej hranice v tohoročnej HIL. Nováčik z Kostelca však domácim lepšie odolával než v desiatom kole Louny (41:25). Dokonca tento český súper favorizovaný Farmakol Tatran na začiatku poriadne zaskočil. Dvadsať úvodných minút si s ním domáci nevedeli rady. V tomto hernom úseku mali o čosi navrch hostia, ktorí viedli dvakrát o dva góly a Prešovčania len doťahovali. Všetko mohlo byť ale úplne inak, keby domáci neboli na začiatku zahadzovali vyložené gólové šance ako na bežiacom páse... Po dvadsiatich minútach sa karta obrátila a prešovskí hádzanári postupne súpera, ktorého s pribúdajúcimi minútami prevyšovali hlavne fyzicky, dostali na lopatky a s prehľadom vyhrali.

Najviac gólov: Huňady 7, Antl 7/3, R. Tabačko 6, F. Zaťko 5 - Veselý 6/2, Kuzo 5/1, Vařák 4. Pred 1150 divákmi rozhodovali Gedeon, Dragula, pok. hody: 3/3 - 4/4. Vylúčení: 8 - 8. ČK: Kravčák - Kovařík (obaja po troch vylúčeniach).

Peter Hatalčík, tréner Prešova: "Tradične začíname nepochopiteľnou triaškou. Tentoraz šiestimi čistými gólovým šancami, ktoré však ostali nevyužité. Pre mňa je nepochopiteľné aj to, že taký Antl, ktorý v predošlom zápase dá 13 gólov, v nasledujúcom nedá na začiatku tri čisté náskoky. Pridružili sa k nemu ďalší a tým dali súperovi možnosť hrať svoju hru. Aj preto bol obraz prvých dvadsiatich minút taký aký bol. Potom sme trochu zariskovali. Hrali aj v oslabení vysunutú obranu a tým vlastne privodili zlomové momenty v zápase. Na druhej strane ma teší, že chlapci sa dostávajú síce nie ešte do optimálnej hernej pohody, no v niektorých úsekoch už hra znesie i prísnejšie kritériá."

Ján LEŠKO

HC Zubří - 1. MHK Košice

28:31 (14:17)

V prvom polčase boli hostia zásluhou dobre chytajúceho Pramuka a vďaka lepšiemu premieňaniu šancí lepším tímom. V úvode 2. polčasu hráči Zubří stiahli náskok Košičanov na 17:18, ale hostia opäť zapli na plné obrátky a stretnutie doviedli do víťazného konca.

Najviac gólov: Titkov 8/3, Kiriľuk 5/1 - Justus 8, Saloka 7, Chripák 4, pok. hody: 5/4 - 0/0, vylúčení: 2 - 2, pred 900 divákmi rozhodovali Pešta, Poláček.

Dukla - Fr.-Místek 21:27 (9:14)

Frýdek Místek podal lepší výkon ako domáci tím, navyše ho podporil skvelými zákrokmi brankár Musil. Hostia kontrolovali duel od polovice prvého polčasu. V druhej časti hry si vypracovali náskok 22:12, Dukla stačila už len skorigovať nepriaznivý stav.

Najviac gólov: Zemánek 5/1 - Berka 7, Krahulík 5, pok. hody: 4/1 - 0, vylúčení: 4 - 9, ČK: Straka (Frýdek) za tri vylúčenia, pred 350 divákmi rozhodovali Kohout, Dolejš.

ŠKP - Allrisk

15:25 (6:13)

Do stavu 6:7 bolo stretnutie vyrovnané, v ďalšom priebehu duelu sa prejavila väčšia kvalita na strane hosťujúceho tímu. Hádzanári Allrisku napokon poľahky doviedli súboj do víťazného konca.

Najviac gólov: Nižňan 5/2, Piteľka 4/1, - Brabec 5, Trávníček 4/1, pok. hody: 6/3 - 2/0, vylúčení: 5 - 6, pred 100 divákmi rozhodovali Podlucký, Rudinský.

Hlohovec - Trnava

18:34 (10:15)

Domáci hrali veľmi nedisciplinovane a najmä druhý polčas psychicky nezvládli. Hostia z Trnavy sa strelecky presadili a zápas poľahky doviedli do víťazného konca.

Najviac gólov: Gregůrek 7/4, M. Fázik, Sakár po 3 - Lužák 10/6, T. Mažár 6, pok. hody: 5/4 - 8/7, vylúčení: 10 - 7, pred 800 divákmi rozhodovali Oťapka, Haščík.

Nové Zámky - Hranice 31:22 (18:10)

Zápas mal len priemernú úroveň. Hranice držali krok s domácimi iba do 22. minúty, keď prehrávali o tri góly (8:11). Potom Novozámčania zaznamenali päťgólovú šnúru a

tento rozhodujúci náskok si udržali až do konca zápasu.

Najviac gólov: M. Stráňovský 6, Bohunický 5/1 - Kolmajer 6, M. Žurek 5/2, pok. hody: 1/1 - 5/2, vylúčení: 8 - 5, ČK: P. Žurek (Hranice) za hrubý faul, rozhodovali: Baďura a Bábel (obaja SR), 900 divákov.