Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pleva: Čo odzneje v kabíne, to nie je do novín

Sportnet|Publikované 22. nov 2006 o 23:00

Košice Nepochopiteľné. Mužstvo hokejistov HC Košice vyhralo päť stretnutí po sebe. Až do Steel Arény prišla v utorok Skalica... A hoci aj tá bola po

predchádzajúcich zápasoch pri chuti, predsa domáce prostredie, tabuľkové postavenie, ambície, kvalita kádra velili oceliarom s posledným tímom extraligy vyhrať. Nehovoriac o tom, že pred zápasom z košického tábora zaznievalo, že nič nehodno podceniť...Ale v 25. kole Košičania pobúrili fanúšikov. A nielen prehrou, ale aj tým, čo predviedli. Nedá sa to porovnať s inými zápasmi. A diváci sa na svojich vyzúrili aspoň obrovským piskotom dali najavo, že takto si podvečer v hľadisku nepredstavujú. Skalica nemusela oslniť, aby si odviezla tri body po víťazstve 3:1. Útočníka Jána Plevu sme sa po zahanbujúcej prehre opýtali:

Jano, po prvý raz v sezóne ste po zápase fanúšikom neďakovali. Piskot, bučania, výkriky: hanba, fúj, vás vyprevádzalo z ľadu. Na čo ste v tej chvíli mysleli?

"V tom zápase nám nič nešlo, ale treba ísť ďalej. A fanúšik sa môže prejaviť hocijako. Kúpil si lístok, nebol spokojný, tak sa prejavil. Ale veď my sme mali veľa šancí, to musel vidieť, no nepadalo nám to."

Ako fanúšik, čo by ste si mysleli po takomto stretnutí, reagovali by ste ináč ako pískaním?

"Ja nie som fanúšik, neviem ako by som reagoval."

Nemáte pocit, že prehra po takomto výkone je ťažko stráviteľná? Veď aj tréner Šterbák priznal, že divákov ste sklamali...

"Predtým sme päť zápasov po sebe vyhrali. Toto bola len jedna prehra. Nerobil by som z toho vedu, veď v piatok máme ďalší zápas."

Urobilo mužstvo všetko pre to, aby Skalicu zdolalo? Nechali ste na ľade naozaj všetko? Veď divák chce len jedno, aby mal dojem, že jeho tím hral so srdcom...

"Ja nemôžem hovoriť za všetkých hráčov, každý by sa mal pozrieť sám na seba, na vlastný výkon. Isto si to rozoberieme v kabíne. Ale to, čo odzneje v nej, by tam aj malo ostať, to nie je do novín, je to len naša interná záležitosť."

Mali po zápase v šatni medzi sebou nejakú debatu? Zvýšil niekto hlas?

"Nie. Vyhrali sme päť zápasov po sebe a po jednej prehre by sme sa mali pohádať, kričať po sebe? Nič také sa nestalo, prehrali sme so súperom, ktorý mal tak isto za sebou víťaznú šnúru, porazil aj Slovan, tak nebudeme robiť z jedného zápasu tragédiu."

V poslednej tretine ste mali šesť vylúčených. Muselo vám byť jasné, že pri súperových presilovkách zápas neotočíte...

"Aj preto sme tento zápas prehrali. V ďalších zápasoch sa z toho musíme poučiť."

Máte pocit, že ak by vaša strela neskončila v 52. minúte na žrdke, ešte by ste boli schopní s tým zápasom niečo urobiť?

"To je polemika. Určite by sme za stavu 2:3 boli bližšie k predĺženiu. Ale bohužiaľ nepadlo to tam a je zbytočné riešiť čo by bolo keby."

Skalica je posledná, nemyslíte, že od Košíc sa v zápase s ňou čaká, že potvrdia, že sú na tom lepšie?

"Pozrite sa na posledné výsledky Skalice. Po nich je ich mužstvo hore, vymenili trénera, dostali sme od nich po nose, dúfam, že nám to pomôže."

Za týmto zápasom teda už v tejto chvíli dávate hrubú čiaru, nebudete sa k nemu vracať?

"Inak sa hokej hrať nedá. Prináša prehry aj výhry. Nemôžeme ďalej riešiť jeden zápas. Sme len v polovici základnej časti súťaže. V piatok hráme ďalší zápas, myslíme už len na ten. Jednoducho sme prehrali zápas a nebudeme z neho robiť neviemčo."

Takže v Nitre to bude v ďalšom kole iné?

"Po tejto facke čo sme dostali urobíme všetko pre to, aby sme v Nitre vyhrali."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.