Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Plešiveckí kolkári zažili čiernu sobotu

Sportnet|Publikované 1. dec 2003 o 23:00

Plešivec - Neúspešne sa skončilo uplynulé kolo pre obe družstvá plešiveckých kolkárov. V 9. kole cestovali kolkári KK Plešivec do Žiliny. Na pôde

posledného družstva tabuľky sa im nedarilo a prehrali o 11 kolkov. Druholigové plešivecké "béčko" sa stretlo v derby zápase s hráčmi MKK Magnezit Jelšava. Šťastie im neprialo, keď súper získal len o tri body viac. "Bola to čierna sobota", konštatoval predseda KK Plešivec Matej Kováč.

Kolkárom KK Plešivec patrila po ôsmych kolách vedúca priečka. V uplynulom kole cestovali na pôdu Žiliny, ktorá uzatvára tabuľku I. ligy a boli jasným favoritom. "Pred zápasom bola v družstve dobrá nálada", povedal Matej Kováč. V prvej dvojici nastúpili Bráz a M. Raffay proti Gulášovi a Minarčíkovi na strane domácich. Hoci nedosiahli hranicu päťsto bodov, zvíťazili a hostia viedli o 39 bodov. Druhej dvojici sa už darilo menej a prehrali o 52 bodov a domáci tak dohnali stratu a dostali sa do vedenia. V poslednej dvojici nastúpili Baša a T. Pašiak. Bašovi sa proti domácemu Kupčákovi nedarilo a strata sa zväčšovala. Vynikajúci výkon podal Pašiak, ktorý zhodil 533 kolkov a bol najúspešnejším hráčov Plešivca. Traja žilinskí hráči sa dostali cez päťstobodovú hranicu a to rozhodlo. Z Plešivčanov sa získali viac ako päťsto bodov len Ľ . Lipták a spomínaný T. Pašiak. Kolkári KK Plešivec podľahli domácim o jedenásť bodov. "Naši hráči si slabú chvíľu vybrali v zlom čase. Pravdou tiež je, že dráhy v žilinskej kolkárni nám nesedia. Škoda, že nám zápas nevyšiel, pretože body nám budú chýbať. Čakajú nás ešte dve ťažké zápasy. Dobre zahrali Tomáš Pašiak a Ľudovít Lipták, smola, že ostatní sa nepripojili", povedal M. Kováč a pokračoval, "musíme sa čím skôr spamätať. Samozrejme, že výsledok ešte budeme analyzovať. Súťaž ešte nekončí. Naším cieľom je skončiť do šiesteho miesta."

V poslednom kole II. kolkárskej ligy v derby stretnutí na seba narazili kolkári KK Plešivec B a MKK Magnezit Jelšava. Súperi, ktorí sa veľmi dobre poznajú, zohrali vyrovnaný zápas. Skončil sa tesným víťazstvo kolkárov Jelšavy. Po prvej dvojici viedli Plešivčania o tri body. V druhej dvojici nastúpili V. Lipták st. a Dudáš. Liptákovi sa darilo a zhodil 507 kolkov, čo bol najlepší výkon domácich. Naopak Dudášovi sa nedarilo a s Kovaříkom prehral. Napriek tomu plešiveckí kolkári viedli aj po druhej dvojici, a to o 8 bodov. V poslednej dvojici nastúpili Vidinský a Kováč proti I. Pašiakovi a Šibalovi na strane MKK Magnezit. Vidinský zdolal Pašiaka o 14 bodov. Kováč však podľahol Šibalovi o 25 zhodených kolkov a po konečnom rátaní prehralo plešivecké "béčko" o tri body. "Hráči nezahrali svoj štandard a získaných tritisíc bodov je málo. Zápas prehrali poslednými hodmi. Je zlé, keď na zhodenie jedného kolku treba štyri, či päť hodov. Prejavuje sa nepozornosť, výpadok tréningu. Takouto závažnou chybou je potom poškodené celé družstvo. Dúfam, že si hráči vezmú ponaučenie", konštatoval M. Kováč a pokračoval, "chcem pochváliť Vojtecha Liptáka st., ktorý podal sústredený výkon a to napriek tomu, že nemá toľko natrénované, pretože mu v tom bránia pracovné povinnosti."

V nasledujúcom kole sa kolkári KK Plešivec A stretnú s tradičným súperom AGB Rimavská Sobota. Plešivčania po prehre klesli na tretie miesto, ich súper je na šiestom mieste. Zápas v Žiline však dokázal, že tabuľkové predpoklady niekedy klamú. V každom prípade čaká Plešivčanov ťažký zápas. Druholigové "béčko" zápasom s Jelšavou skončilo svoje jesenné účinkovanie a čaká ich prestávka. Zimovať budú na šiestej priečke. Na ligové dráhy sa znova postavia v januári.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.