Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Plešivec svoj postup nehodí do dražby

Sportnet|Publikované 25. sep 2002 o 22:00

Rožňava - Redakcia Gemerského denníka na tomto miate uverejňuje stanovisko utbalistov Plešivca, ktorý chcú takto upozorniť na niektoré praktiky

vedenia okresného futbalu. Materiál uverejňujeme s plnom znení a bez zásahov redakcie.

(red.)

Stanovisko FK Plešivec

Futbalový klub Plešivec chce touto cestou zaujať stanovisko k článku uverejneného v týždenníku Nový Gemer ohľadom kontumácie výsledku zápasu 2. kola I. triedy OM vo futbale FK Plešivec - FK Kovo Kunova Teplica, ako aj k názorom uverejuneným v Gemerskom denníku. Chceme poukázať na to, že pravda je niekde ide, ale rozhodne nie na strane p. Ondreja Miháľa, tajomníka FK Kovo Kunova Teplica.

Po konzultácii s predsedom ŠTK SFZ v Bratislave p. Kučerom sme dospeli k názoru, že klub Kunova Teplica má len morálny dôvod obstáť v tomto spore. Tvrdednie p. Miháľa, že ostaršenie najmenej dvoch hráčov Kunovej Teplice Szilárda Danielisa a Daniela Ľalika mal už pred sezónou, je do neba volajúca lož.

Pán Miháľ pozabudol upozorniť dvoch vyššie menovaných hráčov, aby na verejnosti a tobôž pred hráčmi Plešivca neprezradili, kedy bolo toto ostaršenie podpísané ich zákonnými zástupcami. Podľa našich informácií, ktoré sú s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou pravdivé, čo nám potvrdili aj spomínaní hráči Kunovej Teplice, bol dokument o ostaršení podpísaný až v týždni po odohratí inkriminovaného stretnutia a až po proteste FK Plešivec. Tak ako my, vie to aj p. Miháľ, zainteresovaná dvojica futbalistov, čo ale nemusí zaujímať VV ObFZ Rožňava.

Chceme sa vyjadriť aj k vážnemu obvineniu predesedu FK Plešivec a, bohužiaľ i predsedu ŠTK ObFZ Rožňava, pána Ladislava Nagya, ktorý údajne po stretnutí Plešivec - Kun. Teplica svojvoľne dopísal do zápisu o stretnutí námietku voči štartu dvojice hráčov hostí. Ak tieto riadky číta p. Miháľ, a tiež aj rozhodcovia zápasu a delegát zväzu, mali by si uvedomiť, že do zápisu môže písať námietku iba hlavný rozhodca, čo potom potvrdzuje svojim podpisom kapitán namietajúceho mužstva. Tento zápis potom rozhodca berie zo sebou. Nie je nám jesné, akým spôsobom môže predseda ŠTK sfalšovať zápis a podpis kapitána.

Je nám jasné a sme zmierení s tým, že ostane v platnosti výsledok dosiahnutý na ihrisku a sme presvedčení, že pri objektívnom posúdení týchto dôkazov by sa mohli domáhať pôvodnej kontumácie stretnutia, ktorú VV ObFZ minulý týždeň zrušil. Bezvýsledný boj s veternými mlynmi, ktoré melú podľa vopred stanoveného scenára, je zbytočný. Žiaľ, takýchto prípadov je niekoľko aj v aktuálnej sezóne a sú známe aj z minulých ročníkov.

Bude zaujímavé sledovať, že opäť može súťaž vyhrať klub, ktorý odmietne postúpiť a svoju miestenku v regionálnej súťaži bude predávať, resp. svoj postup hodí do dražby. Napriek tomuto všetkému má náš klub vyššie ambície, čo chceme dosiahnuť a potvrdiť svojimi výkonmi a hrou na ihrisku, ako správne poznamenal autor článku v Novom Gemeri.

Predsedníctvo FK Plešivec touto cestou žiada predesedu ŠTK ObFZ p. Ladislava Nagya, aby túto fukciu zložil a venoval sa iba práci v našom klube. Veríme, že týmto jeho krokom sa rozvírená hladina v okresnom futbale aspoň čiastočne ukľudní.

Na záver chceme vyjadriť svoju vďaku niektorým novinárom, ktorých prácu si vážime. Nezávidíme im ich náročnú prácu, keď výsledky a fakty o stretnutiach musia získavať veľmi náročným spôsobom a často až z druhej ruky. Napriek tomu, sa spravodajstvo z futbalových stretnutí snaží byť, čo najobjektívnejšie. Radi by sme vyzvali všetkých zainteresovaných v okresnom futbale, aby informáciami zo zápasov pomohli ku skvalitneniu spravodajstva zo zápasov všetkých súťaží ObFZ Rožňava.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.