Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Plešivec nadelil Kunovej Teplici deviatku

Sportnet|Publikované 13. okt 2003 o 22:00

Rožňava - Uplynulý víkend sa hralo už 10. kolo najvyššej okresnej súťaže. Darilo sa domácim, keď hostia získali len štyri body. Líder remizoval na

pôde Kružnej a Vyšná Slaná si pripísala prvé víťazstvo na súperovej pôde. Dedinkám sa podarilo zvrátiť dvojgólové vedenie hostí a nakoniec vyhrať 5:2. V Dobšinej sa s aktívnou činnosťou rozlúčil zo zdravotných dôvodov Jozef Barnák. Fanúšikovia ho poznajú pod prezývkou Joki. Hrával v strede zálohy a je známy svojou "zasekávačkou". V poslednom svojom stretnutí zaznamenal úvodný gól do siete Jablonova. V tabuľke si svoje postavenie upevnila Gemerská Poloma. Vedie pred Plešivcom a Dobšinou.

Bilancia:

7 5 1 1 16:4 (body) 24:8 (góly)

V 11. kole sa vo víkendových zápasoch stretnú mužstvá Kunová Teplica - Lipovník, Vyšná Slaná - Plešivec, Jablonov - Nižná Slaná, Dlhá Ves - Dobšiná, FK Brzotín - Rudná, Gemerská Poloma - Dedinky, Vlachovo - Kružná. Zápasy sa začínajú o 14:30.

Lipovník - Vlachovo

2:1 (1:0)

G: R. Podracký, L. Fabián - P. Hricko, ŽK: Víglaský - 0, R: Š. Antal, DZ: L. Teleczky, D: 80

Slušný zápas, v ktorom padla len jedna žltá karta, sa začal náporom domácich, ktorí si prvú šancu vypracovali už v 3. min. Po Grecmacherovej prihrávke však Podracký trafil len do rúk brankára hostí. V 10. min. kopal Fabián priamy kop spoza šestnástky. Obstrelil múr, lopta však zasiahla len tyč. Potom sa hralo prevažne medzi strede poľa a príležitosti oboch mužstiev neboli úspešné. O polčasovom víťazstve domácich sa rozhodlo až v závere polčasu. Minútu pred koncom centroval z ľavej strany Orosz, obranca hostí loptu zle zasiahol a Podracký pohodlne skóroval. Druhý polčas sa začal tlakom hostí. Vyrovnávajúci gól padol v 50. min. Po rohovom kope sa najlepšie zorientoval Hricko a bolo 1:1. Tlak hostí pokračoval ešte desať minút, ale gól z neho nevyťažili. Domáci hru vyrovnali a hralo sa najmä medzi šestnástkami. Na oboch stranách bolo veľa nepresností a nervozity. Hráči sa snažili presadiť strelami z diaľky, tie však smerovali mimo bránu. Rozhodnutie priniesol znova až záver. V nadstavenom čase rozohrával priamy kop spoza šestnástky Barczi, obstrelil múr domácich, brankár loptu len vyrazil a Fabián rozhodol o tom, že tri body zostali v Lipovníku.

Kružná - Gemerská Poloma

1:1 (0:1)

G: Lizoň - Z. Greško, ŽK: O. Kerekeš - J. Lišuch, gunár, R: Palacko, DZ: Lábaj, D: 120

V zápase výbornej kvality potvrdil líder svoje kvality. V prvom polčase dvakrát nastrelil tyč a raz brvno súperovej brány. O polčasovom vedení rozhodol v 44. min Greško. Po faule kopal z osemnástich metrov priamy kop a trafil do šibenice domácej brány. Po zmene strán boli hostia znova lepším celkom, no z gólu sa radovali domáci. V 75. min. doklepol loptu do prázdnej brány hostí Lizoň. Aj v druhej polovici dominovali hostia, ale početné šance nepremenili. Gemerská Poloma si remízou v Kružnej upevnila vedúce postavenie v tabuľke.

Dedinky - Brzotín

5:2 (3:2)

G: Kopkáš 2, S. Ogurčák, M. Korfanta, M. Chabada - Dókus, ŽK: bez, ČK: M. Chabada - R. Dókus, R: A. Farkaš, DZ: Gelda, D: 120

Úvod zápasu patril hosťom. Do 20. min. si vytvorili dvojgólové vedenie po strelách Dókusa a Farkaša. Hostia sa potom stiahli do obrany. Domáci sa prebudili až po 25. min. hry, keď sa individuálne presadil Kopkáš a znížil na 1:2. O päť minút to boli znova domáci, ktorí sa radovali. Po centri J. Chabadu z pravej strany vyrovnal hlavičkou Kopkáš. Päť minút pred koncom polčasu zaznamenal tretí gól Ogurčák, keď tečoval priamy kop Brnčíka. V druhom polčase sa hostia prevažne bránili. Štvrtý gól domácich padol v 72. min. keď strelou z dvanástich metrov prekonal gólmana hostí Korfanta. Štvrťhodinu pred koncom boli vylúčení dvaja hráči. Po faule na Vargu sa nezhodli domáci Chabada a hosťujúci Dókus. Obe mužstvá teda dohrávali o desiatich. V 80. min. vystrelil domáci Brnčík, lopta sa odrazila od žrde a Chabada upravil skóre na konečných 5:2. V záverečných minútach mali domáci šance skórovať. Ogurčákovu strelu však brankár hostí robinzonádou vyrazil. Domáci v druhom polčase rozumnou hrou udržali víťazstvo na svojej strane.

Rudná - Dlhá Ves

2:0 (0:0)

G: M. Deméň, R. Szöllös (11 m), ŽK: 0 - Dusza, Pomaj, R: Čižmár, DZ: Gášpár, D: 100

V bezgólovom prvom polčase mali miernu prevahu domáci, gólovo sa však presadiť nedokázali. Hra prebiehal najmä medzi šestnástkami. Skórovať mohol Šimon, ale jeho hlavička mierila mimo priestor brány hostí. V druhom polčase domáci zabrali a v 10. min. sa ujali vedenia. Po chybnom odkope hostí sa strelou po zemi do prázdnej brány presadil Deméň. O desať minút neskôr samostatne prenikal P. Szöllös, v šestnástke ho obrana hostí nedovolene zastavila. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil brankár domácich R. Szöllös a stanovil tak výsledok zápasu na konečných 2:0.

Dobšiná - Jablonov

4:1 (2:0)

G: Barnák (11 m), Grančák, Záhoranský, Surovský - Vislay (11 m), ŽK: bez, R: Lucza, DZ: Šimko, D: 150

V zápase sa od prvých minút hralo príkladne slušne, za čo si zaslúžia pochvalu obe mužstvá. Celé stretnutie sa odohrávalo na polovici hostí, mužstvo ktorého tvoria prevažne mladí hráči. Skóre otvoril v 15. min. lúčiaci sa Barnák, keď s istotou premenil pokutový kop nariadený po hre rukou v šestnástke hostí. O päť minút pridali domáci druhý gól. Po samostatnej akcii sa strelou do opačného rohu brány presadil Grančák. Do konca polčasu mali domáci množstvo vyložených príležitostí, ale Záhoranský, Fabián ani Laurinc úspešní neboli. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Vedenie domácich zvýšil v 60. min. Záhoranský. Kombinačnú akciu potiahol Surovský, nahral na pravé krídlo Fabiánovi, ktorý centrom našiel hlavu Záhoranského a ten skóroval do prázdnej brány. O šesť minút neskôr sa radovali z čestného úspechu hostia. Penaltu nariadenú po súboji premenil Vislay. Desať minút pred koncom zahrával trestný kop Strelka, v skrumáži pred bránou hostí sa najlepšie zorientoval Surovský a stanovil konečný výsledok stretnutia. Domáci mali ešte niekoľko šancí, ale Záhoranský ani Grančákov volej si cestu do siete nenašli.

Nižná Slaná - Vyšná Slaná

1:3 (0:1)

G: Lipták - Krištof, R. Rogos, Valko Krišťák, ŽK: P. Šimon - A. Rogos, Fifik, ČK: Fifik, R: Antal, DZ: Garan, D: 150

V úvode stretnutia boli aktívnejšie domáci. V 15. min. strelili gól, kvôli ofsajdu ho však rozhodca neuznal. Hostia odpovedali do desať minút na to, keď akciu po pravej strane potiahol Fifik a z hranice malého vápne loptu do siete dorazil Krištof. Od 35. min. hrali hostia oslabení o jedného hráča, pretože kvôli dvom žltým kartám musel odísť Fifik. Zvyšok polčasu bol vyrovnaný a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, keď vyrovnali hlavičkou Liptáka. Desiati hostia sa sústredili na obranu a podnikali ojedinelé útoky. Táto taktiky sa im darila. V 60. min. nastrelil Turcsányi spojnicu tyčí a odrazená lopta skončila pred bránkovou čiarou. V 75. min. sa samostatne presadil R. Rogos a hostia viedli. Na konečných 1:3 upravil v 80. min Valko Krišťák. Jeho strela z hranice šestnástky si našla cestu do brány pomedzi nohy domáceho gólmana. Vyšnoslanci zaznamenali prvé víťazstvo na pôde hostí v tejto sezóne.

Plešivec - Kunová Teplica

9:0 (4:0)

G: Szanisló 2, Pulen 4 (jeden z 11 m), M. Kubík, N. Kubík, Poštár, ŽK: Hegedüs - Ikri, Tomi, Labina, R: Chomjak, DZ: Bobrík, D: 120

V zápase mali jednoznačnú prevahu domáci. Skóre otvoril v 6. min. hlavičkou Szanisló. Domáci postupne nastrieľali hosťujúcemu mužstvu deväť gólov. Posledný padol z penalty, po faule na prenikajúceho Pulena.