Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Play off extraligy: Košice prišli o kľúčových hráčov

Zľava: Jiří Bicek z Košíc a Eduard Šedivý z Piešťan. (Autor: SITA/Tibor Zmak)
Sportnet|Publikované 1. mar 2015 o 15:38

Zranenia Rachůneka a Štrbáka sú veľmi vážne, ošetrili aj ďalších troch hráčov.

V prvom zápase štvrťfinálovej série medzi HC Košice a ŠHK 37 Piešťany, ktorý dokázali prekvapivo ukoristiť pre seba hostia v pomere 3:1, sa oceliarom zranilo hneď niekoľko hráčov. V lepšom prípade museli podstúpiť len ľahšie ošetrenia. Český legionár Ivan Rachůnek však také šťastie nemal a sezóna sa preňho skončila.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

KOŠICE. O tom, že v play-off sa hrá tvrdo, sa mohli presvedčiť hokejisti HC Košice, ktorí po sobotňajšom zápase nastúpili do nedeľňajšieho súboja v oklieštenej zostave.

Najvážnejšie je na tom dvojica skúsených hráčov Ivan Rachůnek a Martin Štrbák, menšie zranenia si odniesli Matej Češík, Adam Jánošík a Michal Šeda.

„Ivan Rachůnek bol vyšetrený na stomato-chirurgickej klinike a podrobil sa operačnému zákroku pre zlomeninu kosti v tvárovej oblasti. K predpokladanej dobe liečenia sa v tejto chvíli ťažko vyjadriť, ale je veľmi pravdepodobné, že v play-off už nenastúpi. Ďalšie závažné poranenie utrpel kapitán našich hokejistov Martin Štrbák, ktorý má úraz väzov kolena. Predpokladanú dobu jeho liečby je v súčasnosti taktiež zložité určiť,“ povedal pre klubový web hlavný lekár HC Košice MUDr. Jozef Kubašovský.

Češíkových päť stehov

Z trojice ľahko zranených chýbal v nedeľu v druhom zápase len Češík.

„Mateja Češíka zasiahol puk do tváre. Ošetrený bol ešte na štadióne a zašili sme mu ranu v spánkovej oblasti. Röntgenové vyšetrenie vylúčilo zlomeninu tvárových kostí a predpokladaná doba liečenia je v jeho prípade sedem až 10 dní. Ďalší zranený bol po sobotňajšom zápase Adam Jánošík, ktorý si pri náraze na mantinel podvrtol krčnú chrbticu. Tržnú ranu sme zašívali aj Michalovi Šedovi,“ skonštatoval lekár Jozef Kubašovský.

K zraneniu Mateja Češíka došlo vo vlastnom obrannom pásme, keď košický bek schytal nepríjemnú ranu do tváre.

„Robili sme trochu zmätok v našej tretine, stratili sme puk za bránou a ten sa dostal až k ich hráčovi. On to chcel nahodiť na bránu, ale v poslednej chvíli sa mu puk postavil a trafil ma rovno do obočia. Išlo tam asi päť stehov,“ opísal pre Korzár smolný moment úvodného štvrťfinálového duelu Matej Češík.

Chytali zajaca za chvost

Piešťany v prvom dueli ťažili z toho, že sa im podarilo dať dva góly v úvodnej časti hry a pozornou defenzívou si náskok strážili.

„Veľmi málo sme na začiatku strieľali a oni sa dobre vracali dozadu a z toho vyrážali do rýchlych protiútokov. Padlo im to aj v presilovke, čím sa dostali na koňa a potom sme už celý zápas takpovediac chytali zajaca za chvost. Oni v podstate nemajú čo stratiť, postúpili z ôsmeho miesta. Za každú cenu to chcú ale dobre vybojovať a ubrániť,“ prezradil M. Češík.

Oceliari tak v najnevhodnejšej chvíli ukončili svoju víťaznú sériu, ktorá sa zastavila na čísle 12.

Svojho súpera jednoznačne prestrieľali no brankár Šúrek si držal čisté konto až do 43. minúty.

„Chytal výborne, ale treba povedať, že z tých striel, ktoré sme naňho vyslali, ho reálne ohrozila možno tak polovica. Tie zvyšné boli viac menej len nahodené od modrej čiary a chýbala im razancia,“ povedal Češík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.