Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Plavnica dostala facku v Levoči

Sportnet|Publikované 22. aug 2008 o 22:00

Nováčik z Levoče, ktorý je príjemným prekvapením súťaže, nastúpil proti nevyspytateľnému mužstvu z Plavnice s cieľom pokúsiť sa o reparát.LEVOČA.

Nováčik z Levoče, ktorý je príjemným prekvapením súťaže, nastúpil proti nevyspytateľnému mužstvu z Plavnice s cieľom pokúsiť sa o reparát.

LEVOČA. Asi málokto z priaznivcov však predpokladal, že samotné stretnutie vyznie tak jednoznačne pre hostiteľov, pretože hostia sa hlavne v prvom polčase duelu predstavili ako zdatný a bojovný tím. Domáci kouč Miroslav Dunčko st. mohol byť preto z vysokého víťazstva a predvedeného výkonu jeho zverencov nadmieru spokojný.

"Myslím si, že v stretnutí nás súper, z ktorého sme mali čiastočné obavy, prekvapil svojou hrou hlavne v prvom polčase. Naši hráči sa napriek strelenému gólu po jedinej šanci nedokázali dostať do tempa. Súper ťažil prevažne po nebezpečných protiútokoch, no v pokutovom území nás našťastie prakticky neohrozil. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že je potrebné viac osobne brániť v strede poľa a pridať ukľudňujúci druhý gól, čo sa nám ihneď v úvode podarilo. Nakoniec sme vďaka nepretržitej útočnej iniciatíve dosiahli jasné víťazstvo, ktoré by malo byť odrazovým mostíkom pokúsiť sa uhrať priaznivý výsledok aj v nasledujúcom stretnutí v Záborskom. Navyše som rád, že moji zverenci napriek nešťastnej prehre v Poprade, kde sme boli lepším mužstvom, zodpovedne makali a potvrdili, že sú skúsený celok, ktorý sa vyznačuje potrebnou ofenzívnou silou a vysokou streleckou produktivitou."

Chýbala herná kvalita

Hosťujúcemu trénerovi Jánovi Servickému po trpkej prehre nebolo vôbec do reči, no ako uviedol, jej najväčšie príčiny vidí predovšetkým v nekvalitnej predvedenej hre svojho mužstva.

"Bolo len otázkou času, kedy vyjdeme bodovo naprázdno, pričom som presvedčený, že táto zákonitá prehra prišla v pravý čas. Niektorí naši hráči by si mali uvedomiť, že taktické pokyny, ktoré sú im určené, je potrebné realizovať aj na ihrisku, ale v tomto zápase tomu tak nebolo. V prvom polčase sa nám ešte darilo dodržiavať dané úlohy pri bránení a naviac sme chceli hrať aj celoplošný futbal, na ktorý sme sa tešili. Stačila však jedná hrubá chyba, po ktorej sme inkasovali lacný gól a tým sme posadili domácich na koňa. Do druhého polčasu sme išli s odhodlaním pokúsiť sa zvrátiť nepriaznivý výsledok, no ako sa nakoniec ukázalo, opak bol pravdou. Nepochopiteľne sme totiž upustili z našej hry a dopustili sa rôznych banálnych chýb, ktoré súper potrestal. Tým, že niektorí hráči zahrali pod svoje možnosti a jeden sa dal zbytočne vylúčiť pre nešportové správanie, sa ešte viac nalomila herná koncepcia a boli sme neustále pod útočným tlakom domáceho tímu. Súper naviac pridal ešte ďalšie góly a preukázal tým svoje herné kvality a silu v ofenzívnej činnosti."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.