Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Plavkyňa Inge de Bruijnová slávila na pláži

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

Holandská plavecká hviezda Inge de Bruijnová oslávila svoje 31. narodeniny na špeciálnej oslave na jednej z aténskych pláží. Priatelia jej pripravili privítanie, aké sa zvyčajne ujde len celebritám zo sveta pop music. Kým príchod amerických plavcov ...

Holandská plavecká hviezda Inge de Bruijnová oslávila svoje 31. narodeniny na špeciálnej oslave na jednej z aténskych pláží. Priatelia jej pripravili privítanie, aké sa zvyčajne ujde len celebritám zo sveta pop music. Kým príchod amerických plavcov Michaela Phelpsa a Amandy Beardovej na oslavu nik poriadne nezaznamenal, príjazd Holanďanky si všimol každý. Keď sa totiž Inge de Bruijnová vystrčila zo strešného okienka, spod jej višňovo-červenej minisukne vykúkali odvážne biele tango nohavičky.

"Tri zlaté medaily v Sydney pred štyrmi rokmi bola veľká vec, ale z iného pohľadu má možno toto jediné aténske zlato oveľa vyššiu cenu," povedala de Bruijnová pri poháriku šampanského. "Mohla som po Sydney skončiť, ale stále som mala zo športu radosť, a preto som sa rozhodla plávať aj ďalšie štyri roky. Viem, bolo to veľké riziko, a vedela som, že to bude nesmierne náročné, ale veľmi som túžila po ďalšom zlate," povedala holandská národná hrdinka, ktorá si v Aténach vyplávala jednu zlatú, jednu striebornú a dve bronzové medaily.

De Bruijnová pripustila, že sa na bloky postaví aj o štyri roky v Pekingu, ale zároveň povedala, že pravdepodobnosť ďalšieho olympijského štartu v jej prípade je dosť otázna. (sita, reuters)

Súvisiace články