Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Plavci súťažili o Pohár mesta Košice

Sportnet|Publikované 26. dec 2002 o 23:00

Košice - Za účasti 140 pretekárov z 12 oddielov, z toho 5 zahraničných, sa uskutočnil počas víkendu v 50-metrovom bazéne košickej krytej plavárne

jubilejný 40. ročník Pohár mesta Košice v plávaní.

Netradičný termín a množstvo z dôvodu choroby ospravedlnených pretekárov síce ovplyvnili celkovú účasť, výkonnostnú úroveň mítingu však udržali slovinskí, maďarskí a domáci pretekári. Najmä pretekári zo slovinskej Radovljice, 5-tisícového mestečka vzdialeného od Košíc 900 km, v ktorom je plávanie športom číslo jeden, predviedli skutočne majstrovské výkony a z desiatich finančných odmien za najlepšie výkony skončila presne polovica v ich rukách. Experiment s predvianočným termínom nevyšiel, slovenské oddiely o poslednú tohtoročnú možnosť štartu veľký záujem neprejavili, aj samotní slovenskí pretekári, až na výnimky, už viac mysleli na vianočnú nádielku než na výkony vo vode. Krok so slovinskou špičkou sa darilo zo slovenských pretekárov držať v kraule juniorovi Novysedlákovi, v motýliku Parnahajovi a juniorke Kandráčovej na prsiarskych tratiach (všetci ŠKP Košice). Škoda, že pre chorobu neštartovali motýlkárky Ivana a Maroslava Matíkové (ŠKP Košice), zaujímavý by bol ich súboj so slovinkou Anja Klinar.

Z výsledkov (víťaz a najlepšie umiestnenie slovenského a košického pretekára):

100 m voľný spôsob

muži:1. Novysedlák, ŠKP Košice 0:54,67 min, ženy: 1. Isakovičová PK Radovljica/Slovinsko 0:59,71 min, 6. Smoláková, ŠKP Košice 1:05,01.

200 m voľný spôsob

muži:1. Novysedlák, ŠKP Košice, 1:59,71, ženy:1. Klinar Anja, PK Radovljica/Slov. 2:07,28, 8. Luxová, ŠKP Košice 2:22,77.

800 m voľný spôsob

muži:1. Dacar, PK Radovljica/Slov. 8:57,72, 2. Štefaňák, ŠKP Košice 9:12,21, ženy: 1. Babičová, PK Radovljica/Slov. 9:20,99, 8. Luxová, ŠKP Košice9:56,35.

1500 m voľný spôsob

muži:1. Dacar, PK Radovljica/Slov. 16:55,49, 2. Novysedlák , ŠKP Košice 17:22,03, ženy: 1. Kozamernik, PK Radovljica/Slov. 18:13,71, 4. Čitbajová, ŠKP Košice20:26,35.

100 m prsia

muži:1. Rácz, Eger/Maď. 1:08,60, 2. Margitán, ŠKP Košice 1:11,76, 3. Leško, ŠKP Košice 1:12,80, ženy:1. Sambrailo, PK Radovljica/Slov. 1:13,70, 2. Kandráčová, ŠKP Košice 1:16,99.

200 m prsia

muži:1. Rácz, Eger/Maď. 2:29,85, 2. Margitán, ŠKP Košice 2:41,00, 3. Živótsky, ŠKP Košice 2:41,61, ženy:1. Klinar, PK Radovljica/Slov. 2:35,20, 3. Kandráčová, ŠKP Košice 2:44,70.

100 m motýlik

muži:1. Novysedlák, ŠKP Košice 0:59,21, ženy: 1. Timková, ŠKP Košice 1:12,40, 2. Halaszová, ŠKP Košice 1:14,31, 3. Kučmašová, ŠKP Košice 1:14,52.

200 m motýlik

muži:1. Parnahaj, ŠKP Košice 2:08,32, 2. Novysedlák, ŠKP Košice 2:12,64, ženy: 1. Klinarová, PK Radovljica/Slov. 2:21,17, 3. Timková, ŠKP Košice 2:41,37.

100 m znak

muži:1. Nejc, PK Radovljica/Slov. 1:04,87, 3. Merc, ŠKP Košice 1:09,70, ženy: 1. Isakovičová, PK Radovljica/Slov. 1:08,32, 6. Čitbajová, ŠKP Košice 1:14,30.

200 m znak

muži:1. Nejc, PK Radovljica/Slov. 2:24,07, 3. Ďurík, PK Prešov 2:35,87, 4. Vovčko, ŠKP Košice 2:36,66, ženy:1. Isakovičová, PK Radovljica/Slov. 2:25,78, 4. Luxová, ŠKP Košice 2:33,55.

400 m polohové preteky

muži:1. Globočnik, PK Radovljica/Slov. 4:59,96, 3. Augustín, PK Prešov 5:39,81, 4. Klein, ŠKP Košice 5:42,57, ženy: 1. Klinarová, PK Radovljica/Slov. 4:56,29, 3. Blašková, Laborec Humenné 5:42,85, 4. Kandráčová, ŠKP Košice 5:47,99.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.