Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Skvelý zápis. Američan prekonal dva svetové rekordy za štyridsať minút

Americký plavec Caeleb Dressel. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 21. nov 2020 o 18:45

V Budapešti sa mu mimoriadne darí.

BUDAPEŠŤ. Američan Caeleb Dressel vytvoril na finálovom podujatí Svetovej plaveckej ligy v Budapešti dva svetové rekordy v krátkom bazéne.

Ako prvý v histórii sa na motýľkarskej stovke dostal pod hranicu 48 sekúnd, nový rekordný zápis v jeho podaní má od soboty hodnotu 47,78 s.

"Dressel prekonal výkon Juhoafričana Chada Le Closa z roku 2016, ktorý vtedy stanovil nový svetový rekord 48,08 s," informovala agentúra AP.

Dvadsaťštyriročný Američan, ktorý bude patriť k favoritom tokijskej olympiády, sa o 40 minút neskôr na pretekoch v maďarskej metropole postaral časom 20,16 s o vylepšenie vlastného svetového rekordu aj na 50 metrov voľným spôsobom o osem stotín sekundy.

Dressel sa len pred niekoľkými dňami stal vôbec prvým plavcom, ktorý v pretekoch na 100 m polohové preteky pokoril magickú hranicu 50 sekúnd.

Pri spomenutom rekorde dosiahol čas 49,88 s, vďaka ktorému o 38 stotín prekonal doterajšie maximum Rusa Vladimira Morozova.

Dresselovi sa v Maďarsku mimoriadne darí. Nielenže tu vytvoril svetové rekordy, ale v roku 2017 získal na MS v Budapešti až sedem zlatých medailí.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.