Desivý moment. Plavkyňa odpadla v bazéne, podľa trénerky dve minúty nedýchala

Synchronizované plávanie, Američanka Anita Alvarezová. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. jún 2022 o 10:23 (aktualizované 23. jún 2022 o 20:11)

Američanka zažila chvíle hrôzy.

BUDAPEŠŤ. Americkú reprezentantku v synchronizovanom plávaní Anitu Alvarezovú museli na MS v Budapešti zachraňovať z bazéna.

Dvadsaťpäťročnej Alvarezovej prišlo nevoľno a po dokončení svojho voľného sóla sa potopila.

Z vody ju vylovila jej trénerka Andrea Fuentesová za pomoci ďalšej osoby.

Podľa správ z tímu USA je dvojnásobná účastníčka olympijských hier v poriadku.

"Bola to desivá skúsenosť. Musela som skočiť do vody, pretože nikto v okolí sa k tomu nemal.

Bola som vydesená, videla som, ako Anita nedýcha. Našťastie sa nič vážne nestalo a teraz sa už má dobre," citoval Fuentesovú španielsky denník Marca.

Španielska trénerka skočila do bazéna v šortkách a tričku, keď videla varovné signály. "Jej nohy boli belšie než zvyčajne, zdalo sa mi, že krv jej neprúdi normálne. Keď skončíte, chcete sa nadýchnuť, no namiesto toho, aby išla hore, klesala dole.

Myslím si, že nedýchala aspoň dve minúty, lebo jej pľúca boli plné vody. Srdce jej bilo, vyvrátila vodu a kašľala," dodala Fuentesová, štvornásobná olympijská medailistka.

Alvarezová je členka tímu, ktorý má na programe finálový voľný program v piatok. "Anita sa cíti dobre a dnešok využila na odpočinok.

Vyšetrili ju lekári reprezentácie i šampionátu. Uvidíme, aký bude jej stav zajtra a či dostane zelenú k štartu," uviedla vo štvrtok hovorkyňa tímu USA Alyssa Jacobsová podľa agentúry AFP.

banner sprievodca
Najčítanejšie
Najnovšie
4 hod
24 hod
7 dní