Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Platový strop v NHL rekordne vzrastie

NHL mala dobrý rok. Komisár Gary Bettman. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 27. jún 2014 o 08:58

Platový strop v kluboch NHL vzrastie na sumu 69 miliónov dolárov.

NEW YORK. Po roku rekordných tržieb rastie opäť platový strop v kluboch hokejovej NHL, jeho hodnota bude rekordných 69 miliónov dolárov.

Doteraz bol platový strop 64,3 milióna dolárov. Je to poriadny skok oproti 39 miliónom, na ktorých sa začalo po lockoute v sezóne 2004/2005. Každý klub bude musieť vynaložiť na platy hokejistov minimálne 51 miliónov dolárov, čo je o sedem viac ako doteraz.

Komisár NHL Gary Bettman vo štvrtok po zasadnutí Rady guvernérov potvrdil, že možno sa tak stane už v najbližších hodinách. V piatok bude o tejto problematike hovoriť pred začiatkom draftu so zástupcami hráčskej asociácie NHLPA.

K zvýšeniu platového stropu pomohli rekordné príjmy súťaže za posledný rok. Pôvodne sa očakávalo, že suma bude ešte vyššia - na hodnote 71 miliónov dolárov.

"Dostávame sa na rekordné číslo, čo je dôkaz záujmu o zápasy a túto hru zo strany fanúšikov i partnerov," povedal komisár NHL Gary Bettman.

Suma dáva generálnym manažérom väčší priestor na podpisovanie zmlúv s voľnými hráčmi ako doteraz. Trh sa otvorí na budúci utorok.

Dva kluby Chicago a Philadelphia už majú prekročené sumy pre platové stropy a budú musieť škrtať výdavky pre hráčov. K definitíve o platových otázkach prišlo po spoločnej schôdzke vedení ligy a hráčskej asociácie NHLPA.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.