Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Plány na rozširovanie areálu Roland Garros

SITA|Publikované 14. máj 2009 o 17:08

redstavitelia Francúzskej tenisovej federácie (FFT) vo štvrtok predstavili plány na rozšírenie areálu Roland Garros.

PARÍŽ. Predstavitelia Francúzskej tenisovej federácie (FFT) vo štvrtok predstavili plány na rozšírenie areálu Roland Garros, v ktorom sa každoročne koná jeden zo štyroch grandslamových turnajov sezóny French Open.

Pri príprave sa FFT obrátila na architekta Marca Mimrama. Všetky plány však teraz musia prejsť schvaľovacím procesom parížskej samosprávy, ktorá je oprávnená udeliť na zmeny stavebné povolenie. Obyvatelia z blízkeho okolia areálu sú zásadne proti akejkoľvek zmene, zatiaľ sa však s nimi predstavitelia FFT ešte nestretli.

"Je to iba nákres. V piatok sa na stretnutí so zástupcami mesta budeme snažiť nájsť možno vhodnejšie riešenia," informoval novozvolený šéf FFT Jean Gachassin a dodal: "Aby sme vôbec mohli začať, musíme všetko prekonzultovať s parížskou radnicou. Budúcnosť tohto projektu je spojená s veľkým množstvom povolení, nie je to jednoduchá záležitosť." Riaditeľ prestížneho turnaja Gilbert Ysern uviedol, že celý areál potrebuje rozšírenie.

"Niekoľko posledných rokov máme možnosť sledovať, ako organizátori ďalších troch grandslamových turnajov rozširujú a zlepšujú prostredie svojich areálov. Aj ďalšie turnaje poskytujú podmienky na vynikajúcej úrovni, za všetky spomeniem Madrid alebo Šanghaj. Aj my potrebujeme zlepšenie," poznamenal Ysern, podľa ktorého by celý projekt mohol stáť približne 116 miliónov eur. Počíta sa s vybudovaním novej arény pre 14 600 divákov približne 500 metrov od ostatných dvorcov.

Súvisiace články