Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Plán Pľuščenkovho návratu má viacero "ale"

SITA|Publikované 12. apr 2007 o 12:05

NEW YORK 12. apríla (SITA, AP) - Plán návratu ruského krasokorčuliara Jevgenija Pľuščenka na ľad nadobudne konkrétne kontúry až v júni. Olympijský víťaz z Turína síce potvrdil snahu pomôcť ruskému krasokorčuľovaniu, ...

NEW YORK 12. apríla (SITA, AP) - Plán návratu ruského krasokorčuliara Jevgenija Pľuščenka na ľad nadobudne konkrétne kontúry až v júni. Olympijský víťaz z Turína síce potvrdil snahu pomôcť ruskému krasokorčuľovaniu, ktoré po 47 rokoch nezískalo na nedávnych majstrovstvách sveta v japonskom Tokiu ani jednu medailu, ale jeho "comeback" ešte môžu skomplikovať viaceré okolnosti. Agentúra AP medzi nimi uvádza otcovské povinnosti voči 10-mesačnému synovi, hrozbu prípadného zranenia a absenciu individuálnych cieľov. "Naozaj by som veľmi rád opäť korčuľoval. Začal som tvrdo trénovať, zvládnem trojitý axel aj štvorité skoky v kombináciách a mám pocit, že by som mohol pretekať ešte niekoľko rokov až do zimných olympijských hier vo Vancouveri. Som zdravý a netrápia ma žiadne problémy. Samozrejme, že za to môže aj dlhší oddych a zmena zamestnania," povedal poslanec petrohradského mestského zastupiteľstva, ktorý sa so súťažným ľadom rozlúčil pred rokom po turínskej olympiáde aj z dôvodu chronických problémov s kolenami. Momentálne je trojnásobný majster sveta v americkom Richmonde, kde sa pripravuje na vystúpenia v šou "Champions on Ice" ("Majstri na ľade"), a ešte stále sa nedohodol na svojich ďalších krokoch s Ruskou korčuliarskou federáciou.

Odpočívajúceho 24-ročného Petrohradčana postavili na korčule najmä slabé výkony jeho nástupcov na MS, keď Andrej Lutaj obsadil v Tokiu 18. a Sergej Voronov až 19. miesto. Návrat svojho zverenca potvrdil už skôr aj tréner Alexej Mišin. Tréningové plány majú už na leto a nechýba v nich ani príprava na zimné olympijské hry 2010 vo Vancouveri. V predbežnom Pľuščenkovom kalendári pre budúcu sezónu figurujú preteky Grand Prix, európsky aj svetový šampionát.


Súvisiace články