Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Plačúci Bertuzzi sa ospravedlnil za brutálny zákrok na Moora

TASR|11. mar 2004 o 10:52

Vancouver 11. marca (TASR) - Skľúčený hokejista tímu NHL Vancouver Canucks Todd Bertuzzi sa v stredu so slzami v očiach verejne ospravedlnil Stevovi Moorovi ...

Vancouver 11. marca (TASR) - Skľúčený hokejista tímu NHL Vancouver Canucks Todd Bertuzzi sa v stredu so slzami v očiach verejne ospravedlnil Stevovi Moorovi z Colorada, ktorého vo vzájomnom dueli brutálnym zákrokom vyradil z hry do konca sezóny.

"Steve, chcem sa ospravedlniť za to, čo sa stalo. Nemal som v úmysle ťa zraniť. Som zhrozený z následkov, aké môj zákrok mal," vyjadril Bertuzzi svoje poľutovanie, čítajúc ho zastretým hlasom pred stredajším domácim stretnutím Vancouveru s Minnesotou. Bolo to prvé verejné vystúpenie ofenzívnej hviezdy Canucks po incidente, ktorý Moorovi spôsobil zlomeninu krčných stavcov, otras mozgu, zranenia hlavy a tváre. Bertuzzimu hrozí exemplárny trest zo strany NHL a jeho zákrok prešetruje aj polícia.

Bertuzzi svoj prejav pred novinármi trikrát prerušil a len s ťažkosťami zadržiaval slzy. "Úprimne ľutujem to, čo sa stalo. Mrzí ma to kvôli fanúšikom Vancouveru, kvôli deťom, čo ten zápas videli i pre hokej samotný. Nie som podlý a nechcem hrať hokej takýmto spôsobom," vyhlásil viacnásobný účastník All Star zápasu NHL a jeden z naproduktívnejších hráčov Vancouveru. V tretej tretine inkriminovaného zápasu s Coloradom Bertuzzi napadol Moora nečakane zozadu a po údere rukavicou ho zhodil tvárou na ľad. Útočník Colorada zostal v bezvedomí a v kaluži krvi ležať niekoľko minút na ľade a potom ho odniesli na nosidlách.

Zdravotný stav zraneného Moora je stabilizovaný, ale hráč naďalej zostáva v lekárskej opatere. V stredu mu boli vyjadriť podporu spoluhráči z Colorada, ktorí ho navštívili v nemocnici vo Vancouveri. "Teší nás, že jeho stav sa výrazne zlepšuje. Najdôležitejšie je, že nemá porušenú miechu, ani nervy v chrbtici," povedal kapitán lavín Joe Sakic.

mp fi

Súvisiace články