Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Pivota Petra kritika motivovala

Andrej Petro v ostatnom extraligovom zápase príjemne prekvapil. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 28. sep 2012 o 22:00

Slovenský majster hostí dnes od 18. hodiny v domovskej Mestskej hale bieloruského vicemajstra a nováčika súťaže HC Meškov Brest.

Predohrávaný štvrtkový zápas šiesteho extraligového kola v Michalovciach mohol hádzanárom Tatrana Prešov poslúžiť aj ako príprava na domácu premiéru v nadnárodnej SEHA Legue. Slovenský majster hostí dnes od 18. hodiny v domovskej Mestskej hale bieloruského vicemajstra a nováčika súťaže HC Meškov Brest.

PREŠOV. Prešovskí hádzanári si odkrútili premiéru v druhom ročníku nadnárodnej ligy v Čiernej Hore. Zápas s RK Lovčen Cetinje sa ale Tatranu Prešov nevydaril.

Tesne pred koncom prehrával už o šesť gólov, no napokon prehral „iba“ o jediný. Po nepresvedčivom výkone sa na adresu tímu i na hlavy niektorých jednotlivcov zniesla spŕška kritiky.

Tá neminula ani jedného z novicov v prešovských farbách, skúseného pivota a slovenského reprezentanta, Andreja Petra.

Prišiel však predohrávaný extraligový zápas v Michalovciach a „Andy“ v ňom rozohral výkon, ktorý sa s predošlými porovnať nedá.

Zdá sa, že kritické slová z vlastných radov i z médií padli v tomto prípade, ako sa vraví, na úrodnú pôdu.

Kritika ho dosť vyhecovala

„Načo tajiť, slová kritiky ma ozaj vyhecovali,“ pripustil po michalovskom stretnutí Andrej Petro.

„Na druhej strane musím ale povedať, že som po zranení achilovky. Teoreticky som sa v tom čase mal ešte len začať pohybovať po ihrisku, nieto hrať. Tatranu som ale chcel pomôcť, trochu som to teda urýchlil. Času na to, aby som sa dostal do žiaducej formy, ako sa ukazuje, potreboval som viac. Myslím, že každým tréningom, každým zápasom sa to ale zlepšuje. Viac si verím, viac mi už veria aj spoluhráči, od ktorých dostávam už viac prihrávok. Vzájomne si teda väčšmi veríme. Takže môj zlepšený výkon v Michalovciach je aj zásluha celého kolektívu. Ono to ide jedno s druhý. Zdravotne i fyzicky sa cítim čoraz lepšie, lepší bol teda aj samotný výkon.“

Prešov mal v Michalovciach celkom dobrý vstup. Snaživého súpera sa striasol a po štvrťhodine viedol o štyri góly. Nie ale nadlho. Domáci stále doťahovali.

Takýto obraz malo východniarske derby v podstate do samého konca, v ktorom Tatran odskočil win Landu na konečný päťgólový rozdiel.

„Mne to pripadalo, akoby po získaní náskoku sme sa vzápätí upokojili a nepripúšťali si, že súper sa môže opäť zdvihnúť. Hra tímu nie je ideálna, je stále na čom pracovať. Hlavne sa vyvarovať hluchých úsekov hry.“

Prešov s Brestom od 18. hodiny

Dnes sa Prešov prvý raz predstaví v druhom ročníku SEHA League v domácom prostredí. O 18. hodine začne stretnutie Tatran Prešov – Meškov Brest.

„Našou úlohou bude aj odčinenie prehry z Čiernej Hory, ale hlavne potešiť vyspelé prešovské publikum už dobrou hádzanou. Čo sa týka Brestu, tak o tomto bieloruskom klube, či vôbec hádzanej v tejto krajine, veľa neviem.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.