Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Pitoňákovci oddnes na ME

Sportnet|Publikované 6. dec 2008 o 00:00

S účasťou slovenských tímov sa vo švédskom Örnsköldsviku začnú dnes curlingové majstrovstvá Európy mužov a žien. Slovensko budú reprezentovať takisto

ako v minulom roku hráči majstrovského Curling clubu Poprad.

POPRAD. V kategórii mužov sa súrodenecké kvarteto Pavol, František, Tomáš a Peter Pitoňákovci s náhradníkom Štefanom Turňom v boji o dve postupové miesta do semifinále predstaví v 10-člennej B-skupine.

"Minulého roku sme si na majstrovstvách Európy v Nemecku odkrútili našu nováčikovskú premiéru. Tohto roku už ideme ako skúsený tím, s ktorým musia súperi počítať v boji o postup. V skupine máme niekoľko slabých súperov, na ktorých si trúfame - Grécko, Srbsko, Bulharsko. Ale aj veľmi silné - Taliansko, Belgicko a Wales. A práve s Walesom, s ktorým sa stretneme hneď v prvom zápase na majstrovstvách, sa ukáže, aké sú naše šance na úspech. Ak sa chytíme hneď na začiatku, verím že víťaznú šnúru môžeme potiahnuť. Chceli by sme potešiť našich fanúšikov, ktorí sa za nami chystajú na sever Švédska, ku polárnemu kruhu. Ak to dotiahneme až do záverečných kôl, dúfam, že niektorý z našich zápasov odvysiela naživo aj televízna stanica Eurosport," povedal František Pitoňák.

Družstvo CC Poprad je na domácej scéne bez konkurencie a v posledných dvoch rokoch nepocítilo v slovenskej lige trpkosť prehry. Skvelú formu prezentovalo aj na septembrovom medzinárodnom turnaji Bratislava Open, keď v konkurencii 32 tímov zvíťazilo bez straty bodu. V minulom roku na ME vo Füssene skončili Slováci na 7. mieste.

Nominácia Slovenska - muži: Pavol Pitoňák, František Pitoňák, Peter Pitoňák, Tomáš Pitoňák, náhradník: Štefan Turňa, tréneri: František Pitoňák st. a Gerry Campbell.

Program Slovákov na ME - muži, dnes: SR - Wales (8.00 hod.), SR - Chorvátsko (20.00), zajtra: SR - Grécko (12.00), SR - Srbsko (20.00), pondelok: SR - Maďarsko (8.00), SR - Bulharsko (16.00), utorok: SR - Taliansko (16.00), streda: SR - Lotyšsko (8.00), SR - Belgicko (20.00).

Výsledky LIVE môžete sledovať na www.ecc2008.se/en/.

Súvisiace články