Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Piter-Bučko: S trénerom prišla veľká zmena

Michal Piter-Bučko (vľavo pred brankárom). Verí, že v budúcej sezóne bude hrať Tatran o vyššie priečky. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 24. máj 2012 o 22:00

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov si užívajú dovolenky. Zeleno-bieli v štvrtej sezóne od návratu do najvyššej slovenskej futbalovej ligy obsadili desiatu priečku.

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov si od začiatku týždňa užívajú dovolenky. Corgoňligová sezóna sa pre nich skončila v nedeľu 33. kolom zápasom proti Slovanu Bratislava (2:1). Zeleno-bieli tak v štvrtej sezóne od návratu do najvyššej slovenskej futbalovej ligy obsadili desiatu priečku.

PREŠOV. Kým pred dvoma dňami sme hodnotili jarnú časť sezóny s kormidelníkom zeleno-bielych Sergijom Kovalecom, tentokrát sme sa porozprávali o skončenej sezóne s pilierom zadných radov Michalom Piterom-Bučkom.

Mišo, jesenná časť Corgoň ligy vám príliš ako tímu nevyšla. V úvodných kolách ste ako-tak zbierali body. Boli aj zápasy, v ktorých ste boli lepším tímom, ale nedotiahli ste ich do víťazného konca. Ako teda vnímate jesennú časť ligy?

„Jesennú časť možno považovať za neúspešnú, to sa týka celého mužstva. Boli sme veľmi sklamaní. Predstavovali sme si to úplne ináč. V prípravných dueloch nám to išlo herne aj strelecky. V prvých piatich zápasoch to nebolo zlé, získali sme nejaké body, ale potom sa to seklo. Hlavne v domácom zápase proti Dunajskej Strede a potom to už išlo dolu vodou.“

Po spomínanom zápase s Dunajskou Stredou prišla nelichotivá šesťzápasová séria prehier. Neskôr z klubu odišli stopéri Čep a Farbák. Ako to vyzeralo vtedy v kabíne?

„V kabíne to vtedy nevyzeralo ružovo. My sme do každého zápasu išli s tým, že teraz sa to konečne zlomí, ale nestalo sa. Šesťzápasová séria bola vtedy pre nás veľmi zlá. Prišli aj zmeny v kádri, aj to hovorí o tom, že jeseň bola všelijaká.“

Počas zimnej prestávky prišla zmena na trénerskom poste. Kormidla sa ujal ukrajinský tréner Sergij Kovalec a zeleno-bieli vybehli na jar úplne iní. Výmena na trénerskom poste zrejme padla na úrodnú pôdu?

„Bola to naozaj veľká zmena. Od začiatku, keď prišiel nový tréner, počnúc sústredením v Turecku či celou jarou, bol úplne iný prístup. Bol to naozaj veľký obrat.“

Skúste to bližšie opísať, v čom nastala zmena, pretože nielen vy, ale aj ostatní chlapci z kádra sa vyjadrujú na osobu trénera Kovaleca v pozitívnom duchu.

„Predovšetkým on a jeho asistenti zaviedli k hráčom úplne iný prístup. Chcel, aby sme hrali futbal bez nejakého tlaku na výsledky. Stále vravel, že za výsledky je zodpovedný on a že my máme vyjsť na trávnik, užívať si futbal a hrať v prvom rade pre divákov. Hoci sme boli po jeseni s dvanástimi bodmi predposlední..."

Tatran sa pre fanúšikov otvoril. Máme na mysli stretnutia s nimi, otvorené tréningy a podobne. Ako vnímala kabína takéto kroky, ktoré zaviedol tréner?

„Či už ja alebo aj družstvo hodnotí tieto veci pozitívne. Nielenže sa zmenil prístup k fanúšikom, k nám hráčom, ale aj napríklad k novinárom. Je to niečo iné, na čo sme zvyknutí neboli, ale hodnotíme to kladne.“

Zlepšená jarná časť Corgoň ligy dala z pohľadu do tej budúcej sezóny nádej, že Tatran by v nej mohol pomýšľať na vyššie pozície v tabuľke?

„Myslím si, že mohli by sme ísť v tabuľke vyššie, ak by to zostalo tak ako to je teraz. Poprípade, ak by sa káder doplnil tromi - štyrmi hráčmi, ktorí by zvýšili v tíme konkurenciu. V tabuľke za jarnú časť sme skončili šiesti a to sme odohrali na jar pätnásť zápasov a na jeseň osemnásť. Trend sme nastavili dobre, podľa ohlasov sa zápasy ľudom páčili.“

Keďže sa vám začali dovolenky, ako bude vyzerať tá vaša?

„Dovolenka bude v domácom prostredí, nechytám sa niekam do zahraničia.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.