Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pískal rozhodca Švarc v Jamníku oprávnene, alebo nie?

Sportnet|Publikované 27. okt 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves List rozhodcu Marcela Švarca týkajúceho sa kritiky zo strany Spišského denníka na jeho výkon vo funkcii hlavného rozhodcu

stretnutia Jamník Odorín sme uverejnili pred týždňom. Na osobné výhrady voči redakcii a novinárom sme reagovali, ale zaujal nás jeden fakt. Rozhodca Švarc (na snímke) nie je na nominačnej listine rozhodcov pre súťažný ročník 2002/2003 a predsa bol delegovaný na stretnutie v Jamníku ako hlavný rozhodca. Či je to v súlade s pravidlami futbalu sme sa spýtali športového riaditeľa SFZ Vladimíra Wänkeho.

"Teoreticky je to možné, za určitých podmienok, za ktoré zodpovedá príslušný riadiaci orgán, ktorý ho nominoval. Ak bol nominovaný príslušným riadiacim orgánom ten musí napĺňať podmienky možnosti nominácie rozhodcov na majstrovské stretnutie. Minimálne v niektorej zápisnici buď zo zasadnutia Rady resp. Výkonného výboru musí byť podchytené, že tento dotyčný rozhodca je oprávnený rozhodovať majstrovské stretnutia. Na nominačnej listine nemusí byť, tá sa zverejňuje a schvaľuje pred začiatkom súťažného ročníka. Doplnok môže byť urobený po vydaní nominačnej listiny. Musí byť v stanovách, alebo Rozpise súťaže uvedený orgán, ktorý schvaľuje nominačné listiny rozhodcov a delegátov. V každom kultivovanom zväze by to malo byť niekde zakomponované. Niekde v uznesení Výkonného výboru oblastného zväzu alebo príslušného orgánu musí byť zachytené, že tento pán dostal výnimku, napríklad buďme prakticky pre nedostatok rozhodcov, lebo ich je málo."

Treba už len veriť, že v tomto prípade bolo všetko v súlade s pravidlami a normami Spišského oblastného futbalového zväzu.

Správa agentúry JPP: Rozhodca Švarc nebol v jednom majstrovskom stretnutí v Spišských Tomášovciach (v minulej sezóne) vyplatený. Dôvod: nikto z domácich funkcionárov jeho meno v delegácii na stretnutie nenašiel.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.