Pink Panthers s prvou prehrou

Sportnet|Publikované 15. mar 2016 o 23:00

V Sportcentre Zámoček Matejovce pokračovala Podtatranská florbalová liga svojím 15. a 16. kolom.

V Sportcentre Zámoček Matejovce pokračovala v uplynulú sobotu Podtatranská florbalová liga svojím 15. a 16. kolom.

POPRAD. Výsledky prvých dvoch zápasoch sa niesli podľa tabuľkových predpokladov. Veľká Lomnica si ľahko poradila so Starou Ľubovňou a Pink Panthers s Vrbovom.

V treťom zápase to bol už priamy súboj o tretie miesto medzi Legendami Spišské Podhradie a Starou Ľubovňou. Legendy síce otvorili skóre, no mladíci z Ľubovne dokázali ešte v prvej tretine streliť dva góly a nakloniť zápas na svoju stranu.

V druhej tretine Legendy vyrovnali. Tretia tretina mala tiež vyrovnaný priebeh. Aj keď sa Ľubovňa dostala do trojgólového vedenia, Legendy dokázali vyrovnať, a to minútu pred koncom zápasu.

Zdalo sa, že si súperi spravodlivo rozdelia body. 15 sekúnd pred záverečnou sirénou rozhodca za hru v malom bránkovisku nariadil trestné strieľanie, ktoré Tulka z Ľubovne premenil a zabezpečil tak svojmu tímu dva body a postup na tretiu priečku.

V druhom vystúpení Panthers ťahal za kratší koniec s Veľkou Lomnicou, ktorá im tak pripravila prvú prehru v aktuálnom ročníku ligy.

V poslednom sobotňajšom zápase vyhral posledný Vrbov nad Spišským Podhradím.

O úspechu Vrbova rozhodli prvé dve minúty druhej tretiny, v ktorých strelili dva góly.

V individuálnych štatistikách stále vedú hráči Panthers, na ktorých sa doťahujú hráči Lomnice a Ľubovne. Nasledujúce dvojkolo sa odohrá už najbližšiu sobotu.

Výsledky: FBC ST. ĽUBOVŇA – FBC V. LOMNICA 1:9 (0:5, 0:3, 1:1), góly: Záleš J. – Toporcer, Mizera S., Kolesár po 2, Lukáč, Parízek, Štancel vl., PINK PANTHERS POPRAD – FBC VRBOV 7:1 (1:0, 1:1, 5:0), góly: Repiščák 3, Krasničan 2, Kalakaj, Pichnarčík – Háber, LEGENDY SP. PODHRADIE – FBC ST. ĽUBOVŇA 6:7 (1:2, 1:0, 4:5), góly: Babík J., Špiner po 2, Babík D., Dzurik – Zaleš, Pompa po 2, Živčák, Šatala, Tulka, FBC V. LOMNICA – PINK PANTHERS POPRAD 5:4 (3:2, 1:2, 1:0), góly: Lukáč, Džadoň po 2, Kolesár – Dziviak 2, Krasničan, Repiščák, FBC VRBOV – LEGENDY SP. PODHRADIE 4:3 (1:1, 2:1, 1:1), góly: Háber, Hrebeňár P., Giblák, Alexy – Dzurik, Špiner, Valko.