Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pindrochová čaká na svoj prvý euroligový kôš

Momentka zo zápasu s Madridom. Katarína Pindrochová odohrala proti španielskemu klubu desať minút. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 25. okt 2011 o 22:00

Basketbalistky Good Angels čaká dnes tretie vystúpenie v C–skupine Euroligy. Košičanky sa predstavia v Gospiči. Chorvátsky klub v prvom kole nečakane vyhral v Španielsku s Rivas Ecópolis Madrid a minulý týždeň prehral v Tarante o 15 bodov.

Teraz čaká Croatia Gospič prvé stretnutie pod domácimi košmi.

KOŠICE. V slovenskej extralige mali Košičanky v súboji s Popradom naposledy niekoľko hluchších pasáží. Síce jednoznačne vyhrali 82:49, ale to, čo stačí v domácej súťaži, je na úspech v konfrontácii s poprednými európskymi klubmi málo. V Eurolige by nášho majstra mohol stáť výpadok dobrý výsledok. „Kvalita súperov z extraligy a Euroligy je neporovnateľná. Na medzinárodnej scéne si nemôžeme dovoliť mať slabšiu štvrtinu,“ varuje krídelníčka Good Angles Katarína Pindrochová pred výpadkami. „V extralige sme to s Popradom uhrali bez ťažkostí, hoci sme mali aj menej vydarené pasáže. Tá koncentrácia v nich mohla byť väčšia. Teraz v Gospiči musíme ísť na sto percent od prvej do poslednej minúty.“

Po Madride si viac veria

Košický tím má na konte v C–skupine tesnú prehru v Krakove a v podstate jasné víťazstvo nad Rivas Ecópolis. Pod domácimi košmi sa majster prezentoval aj dobrým výkonom a na ten by chcel dnes nadviazať. „Po víťaznom zápase so španielskym klubom je tá atmosféra v našom družstve lepšia. Viac si veríme. A chceme to zúročiť v Chorvátku. Na Gospič sa dobre pripravíme. Verím, že sa domov vrátime s výhrou,“ vraví K. Pindrochová pred duelom v Gospiči. V chorvátskom klube pôsobia tri legionárky. Americká rozohrávačka Julie McBrideová, ktorá dala v Madride 15 a v Tarante 11 bodov. Hrá tam aj Kanaďanka Kalisha Keaneová a Slovinka Eva Kompletová.

Byť pre družstvo platná

Pindrochová odohrala naposledy proti Madridu ako striedajúca hráčka desať minút. Zatiaľ na svoje prvé euroligové body čaká, lebo v Infiniti aréne s Rivas Ecópolis nemala ani jeden strelecký pokus. „Ak dostanem šancu, budem sa snažiť byť pre družstvo platná,“ hovorí Katka, ktorá bola proti Popradu s 15 bodmi najlepšou strelkyňou košického tímu. „Čakám na svoj prvý euroligový kôš. Verím, že aj ten príde. Mohol by už v Chorvátsku. S Popradom mi to padalo, ak príde možnosť v Gospiči, aj prvé body by mohli prísť, hoci viem, že medzi našou najvyššou súťažou a Euroligou je veľký rozdiel.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.