Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Pillár a Forgáč mieria do Veľkých Revíšť

Zamieril ku konkurencii. Lukáš Forgáč odišiel z rezervy do Veľkých Revíšť. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 1. aug 2013 o 22:00

Cez víkend štartuje štvrtá liga, minuloročný nováčik na poslednú chvíľu získal dve posily z konkurenčnej michalovskej rezervy.MICHALOVCE. O dva dni vstúpia do novej majstrovskej sezóny celky Veľkých Revíšť a Michaloviec B, ktoré účinkujú v najvyššej regionálnej súťaži, teda IV. lige skupine Východ.

Zemplínčania finišujú s letnou prípravou, ktorá bola už tradične krátka, no napriek tomu sa v ich kádroch udialo niekoľko rošád. A čo je zaujímavé, viacero priamo na linke Michalovce – Veľké Revištia.

TJ Veľké Revištia

V šiestom tíme uplynulej sezóny bolo zmien viac ako dosť. Z mužstva odišli Ján Tkáč, Štefan Horňák, Martin Klamár (všetci traja ukončenie hosťovania z Nižného Hrušova), Marián Škirda (ukonč. hosť. zo Sobraniec), Marián Matej (ukonč. hosť. z Porostova) a Zdeno Marjov, ktorý odišiel do Veľkých Kapušian.

Namiesto nich prišli na polročné hosťovanie Ján Kotľár zo Sečoviec, ktorý však v minulej sezóne pôsobil v Trebišove a stal sa najlepším strelcom tretej ligy, a trojica Peter Pillár, Jaroslav Dargaj a Lukáš Forgáč z B-mužstva Michaloviec.

Okrem toho v košiari trénera Emila Sudimáka zostávajú Praščák, Adam, Smoľák a Kiovský, ktorým klub predĺžil hosťovania.

„V príprave sme ani raz neprehrali, ale súťaž je už o niečom inom. Ideme hrať futbal, ktorý bude mať fazónu,“ prezradil tajomník klubu Zdeno Hudák. TJ štartuje súťaž v nedeľu na pôde nováčika z Krompách.

MFK Zemplín Michalovce B

Situácia v každom B-mužstve je špecifická a výnimkou nie je ani to michalovské, ktorého zostava v majstrovských zápasoch bude závisieť od toho, koho uvoľnia tréneri druholigového A-mužstva a prvoligového staršieho dorastu. Príležitosť budú dostávať tí hráči, ktorí nenastúpia v danom víkende za spomínané celky.

Základ „béčka“, ktoré v príprave vyprášilo Sobrance (5:0) aj Veľké Kapušany (9:0), budú tvoriť Adrián a Martin Devečkovci, Viktor Kostovčík, Jakub Štofík a hrajúci tréner Tomáš Kozár. Z tímu odišli spomínaní Dargaj, Pillár a Forgáč. Na úvodný zápas pocestuje MFK Zemplín do Hanisky, kde nastúpi v nedeľu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.