Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pilierom giraltovskeho Slovana brankár Štefanik

Sportnet|Publikované 27. nov 2007 o 23:00

Pred začiatkom sezóny nemali Giraltovčania veľké oči, lebo počas krátkej letnej prestávky sa im nepodarilo doplniť káder podľa predstáv. Sezóna však

ukázala, že mužstvo sa dokázalo zomknúť a hlavne na súperových ihriskách dokázalo prekvapiť. Vonku získali tucet bodov, ktoré boli pre všetkých príjemným povzbudením. Aj keď v úvode ich výkony boli kolísavé, predsa len záver zvládli v dobrej pohode a po dlhých rokoch dosiahli v polčase AVE-V.O.D.S. III. ligy viac ako solídne umiestnenie.

GIRALTOVCE. So štvrtým miestom po jesennej časti v klube málokto rátal aj preto, že káder až na niekoľko zmien zostal pohromade. Príležitosť dostali viacerí mladší hráči, ktorí sa svojej roly zhostili na výbornú. Posledné kolá ich zastihli v solídnej forme, preto umiestnenie neprekvapuje a potešilo aj trénera Radoslava Kačalu.

Pomalší rozbeh

Po štyroch kolách mali na svojom konte iba štyri body za remízu s Lokomotívou a víťazstve nad Barcou, ktoré ich zaradili do druhej polovice tabuľky. "Asi ani najväčší optimista nečakal, že po jesennej časti skončíme na štvrtom mieste. V letnej príprave sa nám nepodarilo adekvátne doplniť káder a ani vyžrebovanie nenasvedčovalo tomu, že náš štart do súťaže bude najoptimálnejší. Prvé zápasy tomu aj nasvedčovali, hoci sme nehrali zle, nedokázali sme získať toľko bodov, aby sme mohli pokojne pracovať. Výkony by som prirovnal sínusoide, začiatok nebol najideálnejší, potom nastala lepšia časť. Po prestávke sme sa ocitli v útlme a záver nám vyšiel dobre. Som rád, že káder sa stmelil a dosiahli sme veľmi dobré výsledky," vracia sa k jesenným duelom R. Kačala.

Vonku nazbierali tucet bodov

Len štyri celky v jesennej časti doma neprehrali a medzi nimi je aj Slovan, ktorý však dosiahol priaznivú bilanciu aj na súperových trávnikoch, kde získal z 24 možných bodov polovicu. "Už vlani sme dokázali vonku prekvapiť a skalní priaznivci boli týmito výsledkami potešení. Nebývalo zvykom, aby mužstvo vonku často vyhrávalo. Po vyrovnaných výkonoch sme dokázali bodovať a nechýbalo veľa, aby sme niektorému z favoritov pripravili prekvapenie. Získali sme vonku dosť bodov a doma sme ich potvrdili. Mrzí ma remíza s Topoľanmi, pretože sme vlastnou chybou prišli o dva body, keď sme boli jasne lepším celkom. Výkonnosť mužstva mala vzostupný charakter a dalo sa očakávať, že môžeme bodovať aj vonku, ale že získame dvanásť bodov, to asi nik nečakal," priznáva R. Kačala.

Čaká ich pokojná príprava

Príležitosti dostávali mladší hráči, ktorí postupne získavali pevnejšiu pôdu pod nohami a neraz si na ihrisku dovolili viac, ako bolo únosné. "Spoliehal som sa nielen na brankára Štefánika, ale aj Mitaľa. Pokiaľ boli v mančafte Biroš i Pribiš, tak rovnako aj na nich. Štefánik nás neraz podržal a dobre hral aj Gálik, pričom striedavé výkony podávali ostatní," dodal R. Kačala. Umiestnenie naznačuje, že príprava sa bude niesť v dobrej atmosfére, pričom sa budú snažiť doplniť káder, lebo hosťovanie sa skončilo Gálikovi, ktorý sa začiatkom tohto týždňa zapojil do prípravy s prešovským Tatranom.

Jeseň rečou čísel

Doma

8. 743014:415

Vonku

3. 84049:1012

Celkovo

4. 1583423:1427

n Najlepší strelci: Gálik, Uhrin dali 6 gólov

n Priemer bodov na zápas: 1,8

n Priemer skóre na zápas: 1,53:0,93

n Najvyššie víťazstvo: Žakarovce 6:0

n Najvyššia prehra: Svidník 0:3

n Jeseň ukončili štyrmi zápasmi bez prehry

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.