Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Piersonová odchádza z Good Angels, nahradí ju Američanka Kizerová

Lynetta Kizerová (v strede). Vo WNBA je to hráčka Phoenix Mercury. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 3. feb 2014 o 23:00

Aj zranenia ohlodali káder natoľko, že momentálne je k dispozícii iba šesť zdravých hráčok.

V basketbalovom klube Good Angels Košice sa snažia popasovať so situáciou, v akej euroligový tím ešte nebol. Zdá sa, že diváci už v tejto sezóne v žlto–modrom drese neuvidia Američanku Piersonovú. Namiesto nej príde spoza veľkej mláky náhrada Lynetta Kizerová.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice čaká zajtra euroligový duel v ruskom Jekaterinburgu. Ani v tomto stretnutí nenastúpi americká pivotka Plenette Piersonová. A vyzerá to tak, že košickému celku už ani nepomôže.

„Piersonová odchádza do USA a je už len desaťpercentná šanca, že sa vráti. Čaká ju zákrok, po ňom sa uvidí, v akom stave je koleno. Je to pre nás obrovská strata. Bez Plenette toto družstvo mení svoju tvár,“ opisuje nepríjemnú realitu generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Teší ho aspoň, že zranenie pivotky Beáty Janoščíkovej nie je až tak vážne. „Do týždňa – dvoch je späť. Aspoň nám pribudne vysoká hráčka. Hoci pre Euroligu to nie je kľúčové.“

Od pondelka začne s tímom trénovať aj Žirková

Miesto Piersonovej by malo patriť inej americkej pivotke. „Vo štvrtok príde Lynetta Kizerová. Je to vo hráčka Phoenix Mercury zo súťaže WNBA. Ide o 193 centimetrov vysokú dvadsaťtriročnú pivotku, nie je to však hráčka Piersonovej kalibru. Má však v sebe dynamiku, v Európe ešte nikdy nehrala,“ hovorí Jendrichovský o novej akvizícii.

„V Jekaterinburgu budeme mať iba osem hráčok. A to sú Krivačevičová a Kiššová zranené. Nevieme nájsť pivotku z Európy, ktorá by nám naozaj pomohla. Prípadne takú, ktorú vieme zaplatiť. Naše ambície pri súčasnom stave poklesli, stále sa však chceme prebojovať do Final Eight, vyhrať Stredoeurópsku ligu aj našu extraligu. Od budúceho pondelka sa postupne začne s tímom pripravovať aj Zuzana Žirková. Spravíme všetko pre to, aby sme ju do mesiace zapracovali do družstva,“ dodal generálny manažér Good Angels.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.