Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Piercová chce vyhrať Wimbledon a byť svetovou jednotkou

TASR|Publikované 7. nov 2005 o 12:34

Los Angeles 7. novembra (TASR) - Francúzska tenistka Mary Piercová sa stále nevzdáva sna o dobytí postu svetovej jednotky, pričom na budúci rok chce vyhrať ...

Los Angeles 7. novembra (TASR) - Francúzska tenistka Mary Piercová sa stále nevzdáva sna o dobytí postu svetovej jednotky, pričom na budúci rok chce vyhrať aj grandslamový turnaj vo Wimbledone.

Tridsaťročná Francúzka sa v tomto roku prebojovala do finále na Roland Garros i na US Open a vyhrala turnaje v San Diegu a v Moskve. Jej cieľom je v budúcej sezóne triumfovať vo Wimbledone a byť svetovou jednotkou. "Je to realistický cieľ, veď som v súčasnosti piata," vyhlásila Piercová. "Rada by som sa dostala na špicu a získala grandslamový titul vo Wimbledone alebo na US Open. V USA som sa už dostala do finále, no vo Wimbledone sa mi to ešte nepodarilo. V hre na tráve sa však neustále zlepšujem. Keby som vyhrala Wimbledon a stala sa svetovou jednotkou, môžem spokojne skončiť, pretože dosiahnem všetko, po čom som túžila."

Piercová sa zúčastní na prestížnom koncoročnom Turnaji majsteriek WTA. V prípade triumfu na tomto podujatí by sa prebojovala na tretie miesto v rebríčku a vyrovnala tak svoje maximum spred desiatich rokov. Víťazka Roland Garros z roku 2000 začne turnaj v utorok reprízou finále US Open proti Kim Clijstersovej. V skupine nastúpi i proti krajanke Amelie Mauresmovej a Ruske Jelene Dementievovej.

Súvisiace články